Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS, nagyon tanácstalan...

SOS, nagyon tanácstalan vagyok mit tehetnék? Hűlyeségbe kezdek bele?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a pszichológia,de sok embertől hallom mennyire nehéz elhelyezkedni vele. Sokkal biztosabbnak érzem magam egy ilyen területen mint egy mérnöknek. Szeretnék segíteni embereken,toleráns vagyok. Csak kicsit instabil persze más problémáit tudom kezelni nagyon is jol! Felek hogy ehberert fogok dolgozni. Erdekel meg a vendeglatas,orvoslas,gyogytornasz szak..
2014. jún. 9. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem szabad az alapján szakmát választani, hogy miket mondanak körülötted az emberek. Magyarországon minden szakmával csekélyek, vagy nullák a lehetőségek, nem véletlen, hogy a fél fiatalság lelép külföldre diploma után. Ha valamit szeretsz, ha valami érdekel és lelkes vagy, igenis kezdeni tudsz majd valamit a diplomáddal, ez rátermettség és elhivatottság kérdése. Én író szeretnék lenni, emellett nyelvszakra járok, de folyton azt hallgatom, hogy milyen okj-t fogok majd csinálni, tehát mindenki viccnek tartja a céljaimat és amit csinálok. De kit érdekel? Az a fontos, hogy Te hogy érzel. Ne engedd, hogy megijesszenek, hogy aztán később bánkódj, amiért nem azt tetted, amit szerettél volna. Szokj rá az olyasfajta kijelentésekre, hogy ,,én igenis ezt akarom csinálni, úgyhogy ezt is fogom." Hagyd a kiábrándultságot és megkeseredettséget azoknak a felnőtteknek, akik nem voltak elég bátrak fiatal korukban.
2014. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!