Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Orvoshoz forduljak...

Mit tegyek? Orvoshoz forduljak, vagy vegyek be gyógyszert?

Figyelt kérdés

Teljesen az összeomlás szélén állok.. a párkapcsolatomat kezdem megölni a beteges féltkenykedésemmel.. ami már nem normális.. beképzelem magamnak, hogy félrelép, és azt hiszem hogy minden szavában hazudik.. szerintem nem vagyok normális már.. kb 3 hónapja küzdök ez ellen, de sikertelen.. Közbe apám is felbukkant a képbe, akivel évekig nem tartottam a kapcsolatomat.. Folyamatosan sírok és egyszerűen nem értem miért.. a barátommal nagyon sokat veszekedtünk mostanában lehet e miatt van.. de megállás nélkül sírok és egyik pillanatról a másikra teljesen elvesztem a fejem és a barátommal vagy épp anyukámmal elkezdek üvöltözni és veszekedni..


Kérném, hogy aki tud segítsen, hogy vegyek Xanaxot, vagy frontint, vagy pedig forduljak orvoshoz? tudom hogy a gyógyszer nem megoldás, de nem akarom, hogy a felesleges vitáim miatt tönkremenjen a kapcsolatom..Elre is köszönöm a válaszokat !!!


2014. júl. 2. 10:38
 1/3 anonim válasza:
Szerintem keresd fel az orvost de a lehető leghamarabb, hogy segíteni tudjon.
2014. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugtatókkal csak eltompítod az agyad,de a stressz tovább dolgozik mélyen bent.Jól mondod,nem megoldás. Mindenképp keress fel egy szakembert,leginkább egy pszichológust,mert az orvos a gyógyszeren fogja kezdeni. Pillanatok alatt rá lehet szokni,észre sem veszed. Hosszú folyamat lesz,mert a féltékenykedést nem könnyű leküzdeni. De ehhez szakember kell. Beszélj a saládoddal,mondd el,min mégy keresztül és szeretnél segítséget kérni pszichológustól. Kérd a türelmüket és a megértésüket addig. Hidd el,így jobban jön le nekeik is,talán tudnak is segíteni neked. Nyíltan beszélj velük,máshogy nem megy.
2014. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:
El kell valakivel hosszan beszélgetned aki megfelelően empatikus. Azután ki kell dolgozni egy tervet amit következetesen betartasz és lépésről lépésre magadra találsz. Sírsz most és még sok beszélgetés alkalmával is sírni fogsz de ez az ára hogy egy kicsit racionálisan gondolkozz és újra az legyél mint régen.
2014. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!