Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosás, bulímia. Tudom hogy...

Vagdosás, bulímia. Tudom hogy rossz de nem akarom abbahagyni. Ez problémás? Biztosan.

Figyelt kérdés
Hashajtózok, hányni próbálok evések után, 2 hete elkezdtem magam vagdosni. Az okával azt hiszem tisztában vagyok, de nincs meg bennem a vágy hogy ebből kimozduljak. Pedig tudom hogy ez 'rossz'.

2014. júl. 3. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichológust vagy pszichiátert kell keresni, ha gyerek vagy, beszéld meg anyukáddal. Ha tüdőgyulladásunk van, azt se magunk orvosoljuk, ez épp olyan betegség, ez is szakember segítségét igényli.
2014. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedet már meg is válaszoltad. Hány éves vagy?
2014. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

17 éves lány vagyok

de az a baj hogyha ez nem lenne akkor olyan mintha elvennék egy részemet. Magányos vagyok és pótolni próbálom az űrt.

2014. júl. 3. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mondom, hogy keressetek egy pszichológust, aki ezt a problémádat segít megoldani.
2014. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Most ez lehet, hogy fura tanács lesz, de leírom nekem mi segített. Ugyanezt csináltam, mint te a te korodban, csak még piáltam meg cigiztem is. Jártam pszichológushoz(többhöz is), írogattak egy csomó gyógyszert, nem lett jobb, csak még gyógyszer függő is lettem. Tavaly szeptemberben elkezdtem rendszeresen sportolni, nem terápia ként, meg nem azért h meggyógyuljak, fogalmam se volt, hogy ezen ez segíteni fog, csak nagyon megtetszett egy harcművészeti ág, és belekezdtem szórakozás képpen.

Azóta is megvetem az összes pszichológusom akik egyszer sem tanácsoltál azt, hogy sportoljak, inkább rakat szám írták a gyógyszereket.

A sporttal vezettem le a bennem lévő rengeteg energiát, és sokkal jobban lettem. Az utóbbi időben megéltem egy hullámvölgyet, a bulémiám sajnos még többé-kevésbé megvan, de ettől függetlenül nagyon sokat dobott a rendszeres sport az életemen, a gondolkodásmódomon, sokkal többnek érzem tőle magam, már egyre ritkábban akarom bántani magam.


Remélem tanulságos valamennyire a történetem. Most 21 éves vagyok, még nem vagyok kint belőle teljesen én sem, de én már kiakarok lépni.

2014. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat utolsó!!

Egy éve nyáron elkezdtem sportolni és jót is tett. a bajok csak utána jöttek.

2014. júl. 4. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:

sajnálom, tarts ki, és járj rendesen edzésre :)


nekem a sport mutatta meg, hogy igazából bármire képes vagyok... de nekem is ahogy jöttek a gondok, ezt egyre kevésbé hittem már el, ezért jártam egyre kevesebbet edzeni, és ezért találtam magam egyre többször a wc fölött öklendezve...


tudom, hogy nehéz, de kitartást kívánok neked (meg magamnak is :D)

2014. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!