Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már egy ideje nem tudok...

Már egy ideje nem tudok rendesen kommunikálni másokkal, pedig régen nagyon is ment. Mi lehet az oka? Mivel lehetne ezt megszüntetni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy régebben (kb 12-13 éves koromig) tök jól elbeszélgettem akárkivel meg könnyebben tudtam ismerkedni, de most már nagyon nem megy a másokkal való kommunikálás. Nem tudok beszélgetést kezdeményezni, és társaságokban sem tudok hozzászólni a témákhoz. Sosem jut eszembe semmi téma és mindig csak röviden válaszolok a kérdésekre.

Mi lehet az oka ennek? Esetleg az lehet hogy pont 13 éves koromban volt az első szerelmi csalódásom és utána csak még több gond és bánat jött? Lehet ez esetleg depresszió?

Akárkinek akármi ötlete van hogy miért lehet ez és főképp hogy mi lehet rá a megoldás kérem segítsen :(

17F



2014. júl. 5. 23:42
1 2
 1/15 anonim válasza:

Itt is ugyan az van :/ Engem is érdekelne erre megoldás.

Régebben ment, és valahogy mintha "elfelejtettem" volna...


14/F

2014. júl. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudásom nincs nagyon erről, szóval csak azt tudom mondani hogy valószínűleg attól és az azt követő általad említett negatív dolgoktól lehet. Talán félsz attól hogy újra csalódnod kell, így inkább visszafogod magad és kevesebb támadási felületet adsz ezzel másoknak. Vagy a sok bántás miatt az önbizalmad is kibillent a korábbi helyéből és magadat se olyannak látod már, pont emiatt, amilyen voltál. Aztán arról is lehet kicsit szó, hogy megváltozott a környezeted, és a körülötted élő emberek, másokról beszélnek, lehet hogy sok dolog ezek közül téged nem is érdekel... nem tudom pontosan én sem, csak találgatok kicsit.
2014. júl. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igaz, önbizalmam az kevesebb a 0-nál is sőt, az önbecsülésem is :/

És az lehetséges hogy ez valami fajta depresszió? :S

2014. júl. 6. 02:08
 4/15 anonim ***** válasza:

Inkább olvass utána minél több megbízható helyen, mert sajnos én se tudok erről sokat :(

Bár szerintem nem is az a lényeg, hogy hogyan hívjuk, önértékelési problémáid vannak ez biztos, ezen kellene valahogy változtatni.

2014. júl. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Próbálom de nem igazán megy :S
2014. júl. 6. 03:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Sport segíthet.
2014. júl. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj el tanulni :) Az újonnan szerzett tudás képes önbizalmat adni...de min. kísérletező kedvet. Az emberi kommunikáció kb. 55%-a nonverbális. További kb. 38% pedig a hangszínen, hanglejtésen alapul. Marad kb. 7% a szavakra :)


Nem a beszédkészséged kell fejleszteni (persze az sem ártana) hanem a kisugárzást.


Kezdj el olvasni a metanyelvvel kapcsolatban, a nonverbális kommunikációval kapcsolatban és ami fontosabb élénkítsd meg magadat mentálisan. A boldog ember beszédesebb ember.


Jah és bocsi, hogy nem a bajod eredetére tértem ki...ott nagyobb a tévedésem valószínűsége, és akkor inkább semmit sem mondok, mit sem hülyeséget.

2014. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Igen valószínűleg ha boldogabb lennék akkor talán ez is menne, de a boldogságommal is brutálisan nagy gondok vannak szóval ez egy külön probléma :/

2014. júl. 6. 23:22
 9/15 anonim válasza:

Nem vagy egyedül, én is hasonló "problémával" küzdök.

Nálam az lehet a gond, hogy nincsenek barátaim, meg szinte senki, akihez szólhatnék és ezért alakult ez ki bennem.

Viszont ha neked ott vannak haverjaid vagy esetleg családból valaki, az már is jobb. :) 19/L

2014. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsére barátaim azok vannak, akkor még tudtam barátokat szerezni amikor ''normális voltam '' :)

De azért ilyenekről velük sem beszélek szívesen mert nem hiszem hogy komolyan vennék

2014. júl. 7. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!