Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...szóval mostanában sokszor érzem úgy, főleg éjszaka, hogy valaki figyel és néha arra gondolok, mi van, ha mások tudják, miket gondolok, meg hogy az emberek összeesküdtek ellenem és mondjuk az osztálytársaim igazából nem is az osztálytársaim, csak ilyen beépített emberek...ezek igazából csak azóta vannak, mióta pár hónapja egy ismerősöm mondta, hogy szerinte az egész élet ilyen összeesküvés, meg hogy szerinte az osztályomban is biztos vannak ilyen ügynökök, meg ilyesmi...először nevetségesnek tartottam, de azóta mindig felmerül bennem, hogy mi van, ha tényleg igaza van? és hogy vajon miért pont engem akarnának megfigyelni, amikor tudtommal nincs bennem semmi különleges...Szóval annak ellenére, hogy tudom, hogy ez így hülyeség, mégis csomószor ilyeneken gondolkodok, hogy ha ez mégis igaz lenne, vajon ki lehetne ilyen kém az osztályomból.Ráadásul ez az ismerősöm kicsit fura, szóval mások mondták róla, hogy így nyomozgat emberek után és hogy facebookon rátalált a szüleimre és talált rólam képeket és azokat mutogatta ezeknek a személyeknek, akik ezt mondták nekem..

Ezen kívül nagyon félek a sötétben és mivel elég sok horrorfilmet nézek mostanában, éjszaka már a wc-re is alig merek kimenni egyedül..Pl. mióta láttam a Tükrök c. filmet, éjszaka nem szeretek a tükörbe nézni, mert félek, hogy ha odanéznék, azt látnám, hogy valaki áll mögöttem, vagy a tükörképem csinálna valami furcsát. Vagy amikor lefekszek aludni, a különböző hangokhoz is ilyen dolgokat társítok, pl. múltkor olyan hangot hallottam az asztalom felől, mintha valaki erősen nyomná a ceruzát egy lapra és úgy firkálna valamit és amikor odanéztem, rájöttem, hogy odakintről jött a hang...

Szóval ezek alapján lehet, hogy skizofrén vagyok?:( Nagyon félek..

16/L


2014. júl. 7. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éves vagyok és nekem is voltak ilyen gondjaim. De a jelek szerint nem skizofrén vagy inkább paranoid és túlságosan is nagy a fantáziád.

Ha szeretnél beszélni az élet nagy dolgairól írj rám! :)

2014. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A skizofréneknek jellemzően nincsen betegségtudata.

Így első blikkre azt mondanám, csak szimplán tini vagy:D Nekem is volt olyan korszakom, mikor féltem a sötétben, nem mertem tükörbe nézni éjszaka, meg magamra húztam a takarót, mintha az mindentől megvédene:D

De elmúlt.

2014. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Másodiknak mondom, hogy azért nem mindenkinek volt :)

De abszólut nem szégyen és többségben a skizofrénia az a nőknél később alakul ki, de az nem jelenti, hogy nincs kivétel.

Szerintem próbálj nyugodt társaságba lenni ahol könnyen beengednek nekem is segített a problémámon, bár nekem más volt a problémám

2014. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 joco1234 válasza:
te tudod h mit jelent az h skizofrénia...? :O
2014. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...

3.: most akkro ezzel azt akarod mondani, hogy mégis skizofrén vagyok?

2014. júl. 7. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nem skizofrénia.... az teljesen más.. esetleg olvass utána legközelebb mielőtt megkérdezed.

Ezt úgy hívják hogy túl élénk a fantáziád és sok horrorfilmet nézel. Nézz kevesebbet, vagy ne is nézz, és máris helyrebillen a világ.

2014. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

bár van olyan skizofrén, akinek van betegségtudata, nem gondolom, hogy az lennél.

talán inkább élénk a fantáziád, és könnyű téged befolyásolni, meg ilyenek.

2014. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A horrorfilmek ezt teszik az emberrel. Meg úgy általában a tv, +az írott sajtó, mindenhonnan ez az indokolatlan mértékű félelemkeltés jön, és ezért parázol. Sokkal szebb ezek nélkül az élet. Félelemre pazarolni a figyelmünket? Minek? Inkább olvass el egy szép Fekete István regényt, vagy bármi olyat, ami az igazi életről szól. Csak persze ezek nem divatosak, mert az olvasás, a gondolkodás túlságosan szabaddá teszi az embert, és ezáltal nehezebb irányítani.
2014. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!