Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A "körömrágásról", pontosabban...

A "körömrágásról", pontosabban a köröm körüli bőr folyamatos, megállás nélküli piszkálásáról, tépkedéséről hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehezen.

Nem tudom a kérdésben szereplő hány éves, milyen nemű, nekem magamnak akkor sikerült, mikor elkezdtem rendszeresen lakkozni a körmömet, akkor már tudatosan nem csináltam, mert azt akartam, hogy ha olyan sokat dolgoztam vele, akkor legyen szép a kezem.

De amúgy ha ideges, stresszes vagyok és belefeledkezek néha még most is előfordul, hogy vakargatom a hüvelykujjamat.

2014. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kesztyût hordtam otthon, így tudtam róla leszokni. Társaságban meg soha nem rágtam pl. suliban így ott nem volt gond. Csak mióta errõl leszoktam újjab ilyen kényszeres cselekvésbe kezdtem. Sebesre vakarom a bõrömet meg a hajamat tépkedem szálanként.


Kipróbálhatnád, hogy bekened valamivel az ujjaid végét, mindegy mi az csak csípjen vagy legyen keserû.

2014. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Középkorú férfi vagyok.

A lakkozás ki van zárva.

Gyerekkorom óta megvan.

A kesztyűt próbáltam, de még azt is piszkáltam és ahogy levettem nem volt megállás.


Mivel kenjem be az ujjaim végét ami nem zavar a munkában és tartós?

2014. júl. 13. 21:20
 4/5 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm.
2014. júl. 13. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen sok-sok éven át. Akkor múlt el a belső késztetés, amikor áttértem egy másik keresztény felekezetbe és aszerint gyakoroltam a vallásom. Ezen belül igazán a gyónások segítettek, egy-egy után olyan felszabadult lettem, hogy kilométereket tudtam volna "repülni". A másik pedig a rendszeres imaélet. Ha elhanyagolnám, akkor most is visszatérhetne.
2014. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!