Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon, már nem normális...

Nagyon, már nem normális módon félek a szívvel kapcsolatos betegségektől pl. szívinfarktustól. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Mióta a környezetemben valakinek volt ezzel kapcsolatos baja, elég komoly, azóta nagyon tartok attól, hogy a környezetemben valakinek, vagy esetleg pont nekem szívinfarktusom, vagy valami más szívvel kapcsolatos bajom lesz.

Már ha valaki csak a mellkasára teszi a kezét képes vagyok azt hinni hogy gond van.

Mit tehetnék ez ellen? Mert ez már nem normális, és megkeseríti kicsit minden napomat.

18/F


2014. júl. 13. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egy kicsit magányos? Nekem ugyanez volt a bajom mikor egyik nyáron sokat voltam egyedül.
2014. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
en is igy vagyok,felek az ilyentöl. Szedtem szivgyogyszert is mert tul gyors,es keringesi zavar lehet,sokszor meg szivrohamtol tartok,de orvosok szerint az nincs ennyi idösen,20 vagyok. Ha räm tör a pänik,elfoglalom magam olyannal ami leköt,zene,beszelgetes valakivel,felig ülö helyzetben vagyok amig le nem nyugszom. Mamäm szivet daganattal mütöttek,en is felek,de elterelem gondolataimat mert ki kell hasznälni minden idöt,amire ha visszaemlekezünk majd,ne para hanem szep emlekek legyenek
2014. júl. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha én valamitől megrettenek, abba jó mélyre beleásom magam.


Azt tudnám tanácsolni, Kedves Kérdező, hogy a neten nézz szét a témában, keress rá arra, hogy néz ki, hogy működik, milyen nagy erővel bír az egészséges emberi szív. Ha jobban megismered, mint amennyi a biológia tankönyvben le van írva róla, akkor rá fogsz jönni, milyen csodálatos, erős, strapabíró szerkezet, nem roppan össze olyan nagyon könnyen. Számtalan képet, cikket, animációt találhatsz.

Aztán keress rá a szív betegségeire, kifejezetten arra, ami téged érdekel, például a szívinfarktusra. Szívinfarktust az esetek túlnyomó többségében okkal kapnak az emberek. Nézd meg a rizikófaktorait és elemezd ki, nálad melyik áll fent vagy melyik állt fent annál az ismerősödnél, akinél beütött ez a baj. (Elhízott? Stressz? Koleszterin? stb.)


Ha nem tömöd magad disznózsírral, eljársz hetente párszor futni, nem cigizel, nem vagy elhízva és helyén kezeled a stresszt, eleget pihensz, akkor - véleményem szerint - már többet tettél a szíved egészségéért, mint az emberek kb. 95%-a.


Szóval semmi pánik!:)


24/L

2014. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia sajnos en is ezzel kuzdok nekem anyukam halt meg infartusba 34evesen es par honapja rettegek hogy orokolhettem. szinte nem telik el olyan perc hogy ne jarna az a fejembe hogy barmikor meghalhatok. rengetegszer voltam mar a surgosegin azzal hogy szorit a melkasom. anyamnak is panikbetegseget mondtak nem figlalkoztak bele az orvosok es meg aznap is haza kuldtek mikor meghalt 10evesen en vettem ki a kadbol meghalt. szerintem az ilyen szorongas panik betegseg nagyresze sziv eredetu es ettol is felek sokat olvastam a neten ezekrol beirtam hogy panik es sziv betegseg osszefigese azota ezeken agyalok.


21L

2014. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!