Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érezzem magam jobban?...

Hogyan érezzem magam jobban? Két gyerekkel ( 2 és 5 éves) vagyok itthon és alig van erőm végigcsinálni a napot.

Figyelt kérdés
Ha kívülről szemlélem magam, akkor semmi (komoly)gond. Imádom a 2 csodálatos lányomat és hálás vagyok érte, amiért velem vannak. Bár vannak problémák: Férjem -bár sokat dolgozik- keveset keres. Én GYED-en vagyok. Hónap végén alig jövünk ki. A kis garzonunkat kiadjuk, mert ott nem férünk, de nagyobbat nem tudunk venni, mert egyáltalán nem tudunk félretenni.Így egy 2 szobás albérletben lakunk, de sajnos már ez is szűkös. Szakdolgozatot kellene írnom, de nincs semmi energiám. Sajnos könnyen felveszem a rosszindulatú emberek megjegyzéseit és rágódom rajta. Most valahogy nem látom a előre a pozitívumot, képtelen vagyok töltekezni. Köszönöm, hogy elolvastad. Szívesen várom a tanácsokat!
2014. júl. 14. 19:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, elírtam: 1 és 5 évesek a gyerekek.
2014. júl. 14. 19:44
 2/8 anonim ***** válasza:
Sportolj, szexelj.
2014. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, jól hangzik :-) Sporthoz nincs erőm, pedig valahogy meg tudnám oldani (technikailag)a 2 gyerek mellett is..és rám is férne, mert jelentős súlyfelesleggel küzdök! :-( De a szex! A kis szobában én alszom a picivel, a naggyal a férjem a nappaliban. Későn fekszenek, mert mindekettő bagoly. Férjem későn ér haza és 10 körül már kifekszik, de nem is tudnánk hol. Fürdő kicsi, a szobákban meg hajnalban alszanak a gyerekek. Nem kockáztatnám, hogy felébredjenek :-( De már nagyon gondolkodom a megoldáson! :-)
2014. júl. 14. 19:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképp meg kellene oldani, ha a kicsit 1 éves lassan tehetnéd külön. A sport tényleg sokat segít egyébként. De bármi hobbi is. Ha van egy kis súlyfelesleged, akár a fogyókúra is leköthet úgymond, és hamar ad sikerélményt. Legyetek minél többet kint a levegőn, ha van rá keret szedj multivitamint és Omega-3-at pl lenolaj kapszulát.
2014. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán arra lenne szükséged, hogy legalább néhány órára kiszakadj az otthonlétből és a gyerekezésből; bár a leírásod alapján úgy tűnik, nehéz ezt megoldani. Van barátnőd, rokonod, aki szintén kisgyerekes anyuka? Ha nincs hadra fogható nagyszülő, apuka pedig későn ér haza, lehetne "rotációban" egymás gyerkőceit pesztrálni. (Szerintem kétévessel is működhet, gyerekfüggő.) Ettől persze nem oldódnak meg a problémák, de kicsit kifújhatnád magad.
2014. júl. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2014. júl. 15. 09:51
 7/8 A kérdező kommentje:

A kicsi 1 éves, még szopik, éjjel is, de az nem zavar. Mellettem van a kiságya, de így jobb ha együtt alszunk. Nagyi van, de csak néha jön, akkor takarít(hat)ok. Szerintem nem díjazná, ha olyankor magammal törődnék! Ő az egyik rosszindulatú negatív energiaforrás :-(

Más anyukákkal tudunk találkozni, a nagy ovis társaival.

Jó, hogy írtátok a sportot...megpróbálok erőt venni magamon. Csak nehéz nem gondolni, hogy mostanában nem sok kilátásunk van pl. elköltözni.

Köszönöm mégegyszer a sok jó ötletet!

2014. júl. 15. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:
miről írod a szakdolgozatot?
2014. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!