Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy "elbeszélget...

Hogyan zajlik egy "elbeszélgetés" a pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerintem transznemű vagyok és anyám kért időpontot egy "mezei" pszichológushoz.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogyan fog zajlani ez az egész. Bemegyek, hogy "kezit csókolom, transzneműnek érzem magam, a szüleim meg hülyének néznek." ?! Lövésem sincs, hogy mit kellene mondanom, vagy hogy egyáltalán nekem kell-e beszélnem vagy ő kérdez. Bár én abban is kételkedem, hogy tud segíteni...



2014. júl. 22. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

felteszi a kérdéseit, vezetni fogja a beszêlgetést

a szüleid meg megnyugodnak hogy voltâl, még ha nem is segit. majd beletörődnek

2014. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bemész, elmondod, mit érzel, mit gondolsz, aztán elbeszélgettek. Nem egy nagy hűha, nem kell izgulni. Bár nem értem, hogy ez miért olyan nagy baj... A szüleid valószínűleg nem akarják elfogadni, hogy transznemű vagy.
2014. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan, ő fog kérdezni. Ha szerencséd van nem egy olyat fogsz ki mint én először, mondjuk én más problémával mentem. Kérdezett, én válaszoltam közben ő a telefonján matatott, pakolászott, nézelődött és később persze kiderült hogy sz@rt a fejemre és azt se tudja mit mondtam.
2014. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szüleiddel mész, nem egyedül?

Bemész köszönsz neki, szerintem nyúltja a kezét, kezetfogtok, bemutatkoztok egymásnak.

Leültök szerintem elővesz egy papírt, tollat és elkezd adatokat írni, kérdezni: neved, mikor születtél, van e testvéred, ha van hány éves stb... Először egy két adat, majd felteszi a kérdést: ''milyen problémával jöttél hozzám''? Aztán szerintem biztos ideges leszel (én is járok pszichológushoz, más problémával, első találkozásnál én nagyon féltem) ha jó pszibhológust fogtál ki akkor kedves lesz, és ha nem mered mondani lehet, hogy apránként rátér, vagy kedvesen kihúzza belőled. De szerintem mond egyből a lényeget, a problémát, ne írd körül. És elkezdtek beszélgetni róla.

Amikor én voltam ebben a helyzetben, egyből mondtam, két szó az egész. Én féltem, azt hittem majd magyarázkodnom kell, hogy milyen a gondom...stb... De nem egyből megértett, nagyon megértő volt!

Szerintem téged is meg fog érteni, mégis csak pszichológur.

Aztán kérdez egykép dolgot, hogy miből gondolod, gyanítod, hogy ez a problémád, aztán beszélgettek.

2014. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 23. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Mezei pszichológus nem fog tudni semmi értelmeset sem mondani, olyan hiányosak az ismereteik, hogy kb. a zöldségesével egyenlő a véleményük.


[link]


Ezen az oldalon találsz olyan orvosokat, akik foglalkoznak velünk.

Dr. Wéber Katalint ismerem, én nála voltam, nagyon rendes.

A szó amit keres gondolom, a transzszexuális, a transznemű nem ugyanaz.

Segítség alatt mit értesz? Megváltoztatni nem fog tudni.

2014. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A transzexuális forgalomba beleértendők a transzvesztiták is tudtommal. Én transznemű vagyok (bár angolul sokkal jobban ellehet ezt magyarázni mert a magyarban mindennek hülye neve van). Segítség alatt pedig azt értem hogy megértesse a szüleimmel a helyzetet. Hogy felfogják azt hogy nem az a megoldás hogy duzzognak és hónapokig nem szólnak hozzám vagy ha szólnak is akkor direkt úgy hogy feldühítsenek vagy megsértsenek, hanem mondjuk esetleg meghallgatják amit mondok és megpróbálnak nem elítélni, ha már támogatni nem fognak.
2014. júl. 24. 00:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Fogalomba. Bocsánat csak az autocorrect folyton keresztbe tesz...
2014. júl. 24. 00:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Fordítva.

Transznemű mindenki aki nem cisz-nemű, vagyis nem "hagyományos" nemű.

Transzszexuális az aki rossz testben született, MtF vagy FtM.

De amikor átültették ezt a magyar, az tényleg szörnyen sikeredett...

2014. júl. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na most már megint össze lettem zavarva... Az a baj hogy magyarban a gender és a sex szót is nemnek fordítják...

Transgender az aki MtF vagy FtM nem? Merthogy a nemi identitása nem egyezik a testével. Vagy nem?


Mondjuk igazából tök mindegy mi a neve, maga a probléma számít.

2014. júl. 24. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!