Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez panikroham? . Szorongasos...

Zsani123 kérdése:

Ez panikroham? . Szorongasos roham? . Vagy mi lehetett? . /orvoshoz nem szeretnek menni/

Figyelt kérdés
4napja kezdodott, amikor nem voltam lelkileg a toppon..elkezdett egyregyorsabban verni a szivem,addig amig ugyereztem kiugrik a helyerol.zsibbadt a mellkasom,nem kaptam levegot,csak ugy kapkodtam utana.remegtem.tartott minimum egy feloraig hogy picit lenyugodjak.nyelni alg tudtam mert azthittem megfulladok.gyengenek ereztem magam...azota mindennap mintha eloakart volna fordulni ez megint..ereztem a szivdobogast,ahogy egyregyorsabban ver,a levegovetel sem ment konnyen..aztan probaltam ezen "uralkodni"..es igy nemlett veszesebb a dolog.

2014. júl. 29. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp lelki, idegi alapú a dolog sajnos ez már biztos. Magát a "betegséget" így nem tudom mi ez, nem vagyok szakorvos, de hasonló, inkább pánikrohamnak mondanám, egyik lány ismerősömnek voltak hasonló panaszai, és neki is lelki alapú volt ez.


Ez ugye attól jön elő ha idegileg túl vagy terhelve, nincsenek, sikereid, és kétségbeesel, és bepánikolsz egy esetleges újabb csalódástól.


Ez már depresszió előszele is lehet, ami persze gyógyítható már, egyedül nem igazán lehet ezt orvosolni, bár vannak megoldások, lényeg az hogy olyan dolgot, elfoglaltságot, kell keresned amivel te magad érsz el sikereket és örömöd leled bennük. Ezt neked kell eldöntened hogy mi az, illetve túl kell tenned magad azokon a dolgokon amik mostanság lelkileg megviseltek. Ebbe orvosok is csak segíteni tudnak, tanácsokkal, igazából neked kell megtenned a végső lépést ezt tudnod kell. Viszont ez nem játék ha ilyen rohamaid vannak, ezek ugye sűrűbben lehetnek és szövődményekkel járhat, ami szintén nem állapot, szóval ha jót akarsz majd magadnak akkor fordulj orvoshoz jobban járnál.

2014. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez pánik roham. Ha megijedsz tőle, és elkezdesz félni a félelemtől ami ilyenkor rád tör, akkor állandósul.

Viszont ha tudod hogy nincs baj, akkor hamar megnyugszol, és kordában fogod tudni tartani.

Azért ha rosszabb lenne, menj el dokihoz.

2014. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Előbb fordulj a háziorvoshoz, valószínűleg pszihológushoz fog küldeni, ő biztos segíthet. Tudom a magyaroknál "gáz", ha valaki oda jár, de hidd el, hogy nem az, ismerősömmel is előfordult már hasonló. Mielőbbi jobbulást! :)
2014. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
regebben nagyon sok rossz tortent velem,amiket magamon vezettem le..vagdostam magam,folyamatosan sortam,teljesen ossze voltam torve.viszot az idei evem,fantasztikus:)..nagyon boldog kapcsolatban vagyok,viszont most tortent valami a kapcsolatunkba,ami tenyleg nagyonmegviselt akkor..akkor jott elo ez a panikroham,vagy ahhoz hasonlo dolog.
2014. júl. 29. 12:11
 5/8 A kérdező kommentje:
pszichologushoz azert nem szeretnek menni, mert 18ev alatt kell hozza szulooi beleegyezes, es akkor szuleim is mindig kerdezoskodnenek, amit nem szeretnek..nagyon nem olyan a kapcsolatom veluk hogy elmondjak nekik barmit is.
2014. júl. 29. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az pánikroham volt. Nagy önuralom kell hozzá, hogy le tudd győzni. Amikor kezdődik, nem szabad megijedni, és a ziháló kapkodó légzés helyett "zacskóba" kell lélegezni. Szó szerint. Onnan veszed a levegőt, és oda fújod vissza is. A lényeg, hogy oxigénszegény levegőt lélegezzél be, mert a sok oxigén erősíti a rohamot. Ha nem megy, mindenképpen szakorvoshoz kellene menned...
2014. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azota letudom 'gyozni' :)..vayis, ereztem ugy mintha ram akarna megint torni, de akkor probaltam koncentralni,lenyugodni,mely levegoket venni lassan..es igy nem is tortent baj
2014. júl. 29. 21:29
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még, de a lelki részén kívül én elküldenélek endokrinológushoz. Pajzsmirigy problémát is jelezhet a pánikroham.
2014. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!