Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szocális fóbia? Lent.

Ez szocális fóbia? Lent.

Figyelt kérdés

.Ha emberek előtt vagy emberekkel kell beszélnem vagy emberek között kell lennem kiver a víz,elvörösödöm,izzad az egész tenyerem,görcsöl a hasam,/ néha úgy érzem hogy az ájulás kerülget/és azt kívánom hogy Istenem csak legyen már vége hogy mehessek.

Alig bírok megszólalni ha kérdeznek,rettegek attól hogy hülyeséget mondok.Múltkor be kellett mennem egy bankba,izzadtam,remegtem,elfelejtettem mindent hogy miért is mentem. Emlékszem hogy amikor mondta hogy írnom kell valamit,teljesen elsápadtam,azt hitte ott ájulok el,levert a víz,és másodpercek töredéke alatt átáztattam az egész papírt...iszonyatosan rosszul éreztem magam.

Nem bírok enni ha néznek,mindegy ki az,családtag,ismerős,idegen..tök mindegy. Ha hívnak akkor nem veszem fel a telefont soha,inkább csak email-t írok,minden találkozót lemondok,rettegek bemenni bármilyen boltba,félek hogy kérdeznek tőlem valamit,stb.

Tudom,hogy ősszel mennem kell valahova,ahol be kell majd mutatkoznom,de már most azon stresszelek mindennap,hogy kezet kell fognom és majd elvörösödöm,és épphogy túlélem.

Ha már rám néznek már attól zavarba jövök,és elkezdek tök idétlenül viselkedni,pedig félek hogy ezt mások s meglátják és akkor csak még rosszabb.Miközben pedig ezt írom,máris izzad a tenyerem,már a gondolattól is rettegek,pedig csak itthon ülök.

Mindezek miatt pedig már 5-6 hónapja nem mentem semmilyen társaságba,nem utaztam,és egy ember kivételével nem beszéltem senkivel.Biztosan kihagytam valamit,de most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Arra gondoltam hogy esetleg ez lehet hogy szociális fóbia ?! mennyire súlyos? mit ajánlanátok? Köszönöm.



2014. júl. 29. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve sajnos emiatt nem érettségiztem le,mert már szeptember óta ezen stresszeltem minden áldott nap,rosszul voltam a tudattól hogy júniusban érettségi,/pedig nem a tanulással volt a baj,hanem az emberek előtti beszéddel/tudtam hogy hiába tanultam meg mindent,akkor is le fogok blokkolni és nem tudok majd semmit mondani. Volt már ilyenre példa nem egyszer,és sokszor kaptam emiatt rossz jegyet...
2014. júl. 29. 15:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó itt diagnosztizálni téged, de az biztos, hogy nem jó állapotban vagy, segítségre van szükséged. Keress meg egy pszichoterapeutát, akivel beszélgetni tudsz erről. nem ajánlom, hogy gyógyszereket szedj, ezért először ne pszichiátert keress meg. Ha valami kiderül (pl. súlyosabb eset vagy), a pszichoterapeuta úgyis továbbküld. Minden jót neked és ne add fel, biztosan tudnak rajtad segíteni.
2014. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A leírtak alapján igen, ez szociális fóbiának tűnik. Bár a dolog mindig összetettebb annál hogy egy diagnózis legyen felállítva, ez tényleg a szakember dolga. Anno nálam is ezt állapította meg a pszichiáter úgyhogy átérzem a leírtakat.

Nem egyszerű kilábalni belőle - máig vannak hasonló problémáim - de korántsem olyan súlyos mint ahogy képzelnéd, mert igenis lehet ellene tenni.

amit én javasolnék, hogy mindenkép egy pszichológussal beszélj, aki pszichoterápiával segítene a dolgon semmiképp sem gyógyszerekkel. Ha magamból indulok ki akkor azt látom, hogy a fóbia miatt nem mernél elmenni doktorhoz sem, előre izgulnál, stb., javíts ki ha tévedek ill. előre elnézést érte. De itt sem kell izgulnod, nekik ez a dolguk, foglalkoztak már száz meg száz ilyen és ehhez hasonló esettel. Ha nem akarod félelemben élni leted akkor ne feledd, hogy tenned kell érte, meg kell tenned az első lépéseket...

2014. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

második válaszolónak : igen,pontosan jól látod.

Változtatnék ezen,de nem tudom rávenni magam arra ( egyenlőre ) hogy elmenjek pszichológushoz. Félek hogy tök bna leszek,nem tudok majd mondani semmit,kinevet...stb...

2014. aug. 3. 23:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat,elírtam. * béna.


Neked sikerült kimászni ebből?

2014. aug. 3. 23:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja,látom hogy igen. Írtad is. De gondolom már jobb a helyzet mint az elején ...
2014. aug. 3. 23:29
 7/8 anonim válasza:

Szerintem is szociális fóbiáról lehet szó.., de diagnózist csak a hozzáértők tudnak felállítani. Én is ebben a cipőben járok már hosszú évek óta. Ha 2-3 havonta rá tudom magam venni, hogy elmenjek valahová, az már nálam nagy eredménynek számít (a motiváció csodákra képes (!!) ). Itt is ezek a tünetek jelentkeznek általában. Aludni már napokkal előtte nem tudok, enni is alig, nem találok semmit, mindent elfelejtek.. Arról már inkább nem is írok, hogy társaságban milyen idétlenül viselkedek zavaromban.. Senkitől megértést nem várhatok, mert csak lehurrognak..

A Te esetedben azt tudom mondani, hogy mindent fokozatosan.. Először járjál ki korán reggel és este az udvarra/lépcsőházba, utána a ház végéig, majd esőben egy kis közértbe, végül eljutsz az orvoshoz is, de lehet, hogy nem is lesz rá szükség. Sok sikert kívánok! Szívből drukkolok Neked!

2014. aug. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó !


nagyon szépen köszönöm a válaszod! remélem sikerül kimásznom ebből.

Illetve azt is nagyon remélem,hogy Neked is megoldódnak a problémáid !

2014. aug. 11. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!