Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok emberek közé menni,...

Nem tudok emberek közé menni, romokban az életem. Nem tudok aludni. Nem tudok enni. Egyre rosszabbul érzem magamat. Mit tegyek? 18F

Figyelt kérdés
Teljesen kikészítem magamat. Tegnap óta ébren vagyok,le se feküdtem aludni :( Vágyok a társaságra és szeretek emberekkel beszélgetni,de mégse merem elhagyni a házat már jó pár hónapja. :( Pedig igényelném a társaságot és magányosnak érzem magamat. :'( Sokan szeretnek és mindenki kedves és rendes velem. Alapjáraton optimista vagyok és lelkes... Szeretem az embereket. Sokak szerint még helyes is vagyok. De ennek ellenére nem merek ismerkedni élőben emberekkel... :'( Már 3 éve magántanuló vagyok és azért buktam meg gimiben mert még a vizsgára se tudtam bemenni :'( Nem tudom elhagyni a házat :(... Fóbiás félelmem van a régi ismerősöktől és környéktől ahol lakok :'( Jobban érzem magam hogyha messze lehetek, valahol máshol... Még talán arra is van esély hogy ismerkedjek legalább messze valahol. Bár szerintem már ez sem biztos azóta... :'( De eddig legalább amikor messze máshol voltam akkor jól éreztem magamat :( Szeretem az állatokat és a természetet, ezért maximum az erdőben szoktam sétálgatni vagy olvasok... Hatalmasak az elvárásaim magammal szemben, úgy gondolom hogy külsőre, és szellemi teljesítményben mindig tökéletesnek kell lennem. Mindig precízen végzem a munkámat. Ami hozzám fűződik annak perfektnek,egyedinek és igényesnek kell lennie. Nagyon maximalista vagyok. Úgy gondolom hogy testileg,lelkileg,szellemileg tökéletesre kell fejlesztenem magamat. Néha megfordul a fejemben hogy lehet hogy személyiségzavarom van... Azt elfelejtettem mondani hogy 6 éven át voltam elég komoly online szerepjáték függő(Origin World of Warcraft). Napi 15 órákat játszottam evés és tisztálkodás nélkül. Másfél éve vetettem neki véget véglegesen, szakember segítsége nélkül... És még annyit hozzáteszek hogyha negatív élmény ér akkor ritkán alkoholba fojtom a bánatomat. [Szakembert,gyógyszert ne ajánljatok kérlek, mert fölösleges, úgy is elutasítom] Tehát valami alternatív segítségre vágyok :( Mondjuk egy közösség vagy nem tudom :( Annyi a szerencsém hogy szeretnek a szüleim és nagyon intelligensek és segítőkészek :(... De ők is egyre elkeseredettebbek :'(

2014. júl. 22. 08:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg akarok ölelni valakit és most mindegy hogy fiúról vagy lányról van szó, nem a szex miatt :'( Legalább egy fiú barátot is jó lenne megölelni, és nem nem vagyok meleg. Csak igénylem az emberi kapcsolatokat :'(
2014. júl. 22. 08:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2014. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pest + Borsod Abaúj Zemplén
2014. júl. 22. 09:37
 4/7 anonim válasza:

vannak barátaid ? vannak olyan veled egykorú ismerőseid akikkel személyesen találkozol havi rendszerességgel?

ha igen mond el nekik hogy mi a problémád egy ilyen közegben megtudjátok beszélni és te is jobban feloldódsz ... ne akarj tökéletes lenni senki sem az ne hibáztasd magad ha hibázol mert MINDENKI szokott , csak magadnak ártasz ha állandóan befelé fordulva saját magadat téped cafatokra .. a jövőben én nem lennék tovább magántanuló mert így legalább napközben másra tudnál koncentrálni nem a depresszióra ( ne haragudj ha rosszul ítélem meg a helyzetet )

2014. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy egyáltalán nem vagyok depressziós.
2014. júl. 22. 17:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak magányos vagyok az a bajom :(
2014. júl. 22. 19:40
 7/7 anonim válasza:

Szerencsés vagy, mert jó a családi közeg, támogatnak, szeretnek. Erős vagy, mert képes voltál változtatni már egy komoly problémádon, és nem vitted át az addikciót másvalamire. Egészséges vagy, mert vágysz az emberek társaságára és van benned szeretet.

Tehát MINDENED megvan ahhoz, hogy egy számodra és a környezeted számára kellemes életet alakíts ki. Csak az önmagaddal szemben támasztott elvárásaid, és az ezekből eredő félelmeid - hogy nem vagy épp elég jó - tart vissza.

Ezen is képes vagy változtatni, én hiszek benned. Először tölts rövidebb időt, és az otthonodtól távol egy ismerőssel, beszélgessetek, úgy bármiről, ne a gondjaidról. Aztán újra meg újra szervezz ilyen baráti találkozókat. Érezni fogod, hogy igénylik a társaságodat, és ez segít :-) Bízz magadban, nem kell mindig a maximumot hozni, most is épp elég jó vagy!!!

2014. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!