Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy halálfóbia?

Létezik olyan, hogy halálfóbia?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit lehet ellene tenni? Jó, ha filmeket nézek, amik a halálról vagy a haldoklásról szólnak? Köszönöm, ha valaki válaszol.

2014. júl. 9. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Minden ember fél a haláltól, nem értem miért lenne ez különleges. Mindenki el akarja kerülni, kivéve az öngyilkos hajlamúak.
2014. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, kedves első, nem erről van szó.
2014. júl. 9. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Akkor esetleg írd le, hogy miről van szó, mert így nehéz lesz véleményt írnunk arról, hogy a normalitás határán belül vagy-e. Én a magam részéről ugyanazt írtam volna, mint az első.
2014. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

legyengült szervezet mellett bármilyen fóbia kialakulhat. ha nincs konkrét múltbeli esemény, akkor lehet,hogy enm is lelki alapú.


életmód és szemléletváltás.

2014. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fóbia bármire vonatkozhat, és általában könnyen gyógyítható, kivéve a szociális fóbia, mert az elég hosszadalmas.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszönöm. A halálfóbia létezik, azóta magam is megtaláltam. Nem kell legyengült embernek lennie ahhoz, hogy valakinek bármiféle fóbiája legyen. A szociális fóbia is kiválóan gyógyítható, csak jó szakember kell hozzá.


Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 9. 18:23
 7/8 Szabó Ráli válasza:
100%
valamilyen szinten mindenki halálfóbiás: ezért játszunk, ezért bulizunk és facebookozunk annyit, ezért tapadunk a kultúrára, ezért menekülünk függőségekbe hogy elhessegessük a tudatot hogy halálunk napja minden egyes nappal közelebb jön
2014. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lantos Szilvia ***** válasza:
100%
Alapvetően ennek az egyik válfaja a hipochondria a betegségektől való túlzott félelem... ezzel kapcsolatosan jön a halálfélelem, halálfóbia... természetesen minden emberben benne van, de az már kóros, ha valaki ezzel napi szinten foglalkozik... az élet velejárója, el kell fogadni.. én is félek, de ettől sajnos még ez nem változik. Élj minőségi életet, ahogy lehet, pozitív gondolkodás és az élet megint szép lesz... :)
2014. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!