Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy élnéd az életed, ha...

Hogy élnéd az életed, ha tudnád, hogy nem fog változni?

Figyelt kérdés

Persze most egyszerűsíteni fogok a rövidség kedvéért:


Ha tudnád biztosra, hogy te már többet soha nem tudsz érezni semmit, ha mondjuk nagyon sok éven át már csak rugdostad magad az ágyból de semmit sem akartál és minden este azt remélted,hogy rád szakad végre az ég és nem lesz több nap, és minden élmény max utálattal vagy szánalommal töltött el, és esetlegesen a hosszú ideig menő terápia sem tűnik úgy, hogy változtat rajtad, viszont az öngyilkosság valami miatt nem opció - hogyan élnéd le a maradék X éved?



2014. aug. 1. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ágyban maradnék, és nem csinálnék semmit.


Azonban én nem gondolom, hogy egy ember képtelen arra, hogy ne érezzen semmit.

Te is érzel. Érzel utálatot, szánalmat, és mindent ami negatív. Tehát az érzéseid létezők, így a jó érzések is megvannak benned.


Ha nem akarsz ezen változtatni, mert így egyszerűbb, vagy mert neked így megfelel, akkor ülj be a kanapédra, és nézd a falat vagy a tv-t. Az élet így is, úgy is eltelik. Azonban az nem mindegy, hogy hogy.

2014. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy teoretikus kérdés volt. Nem számít benne lényegesnek, hogy az alany mit akar vagy, hogy minden ember tud e változni.
2014. aug. 1. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Értettem a kérdést, arra volt válasz az első sorom.
2014. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
pontosan ilyen voltam,kidobtam a tv-t és a pc-m,elkezdtem sportolni és olvasni, csodák csodájára az életkedvem is visszatért...
2014. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pszichológust váltanék.
2014. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Vagy pedig átgondolnám, hogy tényleg mindent beleteszek-e a terápiába én magam. Mert ha nem, akkor tökhiába is várom a gyógyulást.
2014. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát ne haragudjatok, de ti tényleg nem értitek a kérdést. felejtsük el
2014. aug. 1. 10:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg úgy, hogy megértsük.
2014. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi értjük a kérdést, de arról nem tehetünk, hogy neked nem tetszik a válaszunk
2014. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Igyekeznék semmit nem tenni az egészségemért, sőt, akár tudatosan rombolnám. Már egy ideje így teszek..
2014. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!