Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaha is normális...

Lehet valaha is normális felnőtt életem ha autizmusom van?

Figyelt kérdés
3 éves koromban derült ki hogy enyhe autizmusom van.4 éves voltam amikor megtanultam beszélni. Ovodás koromban folyton hülyeségeket beszéltem és nem tudtam semmit egyedül csinálni kivéve rajzolni.Általános iskolás koromban még nehezen szoktam meg az új közösséget, mert folyton kihasználták a tudatlanságomat.Kevés barátom volt a suliban mert nem nagyon szerettem olyanokat csinálni mint a többiek.5-es koromban már sokat fejlődtem, bár még akkor is filmesutalásokkal beszéltem, de akkoriban már sok jó jegyet szereztem matekból, tesiből, természetismeretből, egyedül tudtam jártam suliba, mindenki csodálta a rajztudásomat és majdnem becsajoztam.7-es koromban már saját gondolataimból tudtam beszélni, történeteket kezdtem el kitalálni és addigra már bejártam fél európát.8-as koromban újra elkezdtek szekálni az osztályban a fiúk pedig tudták hogy jól verekszem, sok pedagógus elcsodálkozott az eddigi teljesítményeimért ráadásul sok olyan embert ismertem meg akik nem is nézték ki volna belőlem hogy autizmusom van.Most jelenleg 15 és fél éves vagyok, felvettek engem egy középsuliba ahol képzőművészeti szakra fogok járni, ráadásul vannak olyan barátaim akikben megbízhatok, egyszóval végre azt csinálhatok majd amihez a legjobban értek, de valamiért mégsem örülök. Sok olyan felnőtt meg velem egykorú utál engem, ráadásul sohasem volt barátnőm, tudom hogy csak most kezdődik el igazából az életem, de nem tudom mit csináljak mert még most is kevesen fogadnak el engem annak ami vagyok. Szerintetek mihez kezdjek ha folyton zavar hogy kénytelen vagyok egész életemben autizmusban élni?
2014. aug. 1. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, amiket leírtál, azoknak semmi köze az autizmushoz.


Senkit sem szeret mindig mindenki. Engem sem, pedig én nem vagyok autista.


Ha valamiért utálnak, akkor az az, hogy ügyes vagy, tehetséges stb stb. ők meg nem és ezért irigyek. Ennyi.


Az élet senkinek sem habostorta, ezt kell feldolgozni. Innentől kezdve te semmibe sem különbözöl másoktól.

Barátnőd meg majd lesz. Ilyen idős korban sok fiúnak nincs, ebben semmi gáz sincs.


Amiket felsoroltál, azok egy tök átlagos tinédzser problémái.

2014. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Mint gyógypedagogus mondom, ezeknek köze nincs az autizmushoz... hol állapitották meg?
2014. aug. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindennel lehet együtt élni, csak ki kell használni az előnyeit, és alkalmazni. Ki szeretne átlagos lenni? :)
2014. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól hogy sokan nem szeretnek még lehet normális felnőtt életed, lehetsz sikeres, főleg hogy csinálhatod amit szeretsz és van tehetséged. Még barátaid is vannak, igazán nincs mire panaszkodnod :) barátnőd lehet még, sok neurotipikus is csak 17-20 évesen kezd párkapcsolatot. Senki nem akar átlagos lenni, ha már nem vagy az legalább próbálj örülni neki és használd ki!



#1-es, nem tudom te mi alapján gondolod ezt, de én sok embert ismerek aki irigy valakire mégsem utálja az illetőt. sok oka lehet annak ha valakit utálnak, aki nem illik bele teljesen a közösségbe, más mint a többiek és nem birka azt hajlamosak kiközösíteni.


#2-es, én meg mint autista mondom hogy van. Na? Egyébként lehagytál egy ékezetet, a gyógypedagógus hosszú "ó". :P Most nem a konkrét tünetek okozta problémákat írta le a kérdező, de azért ha valaki 4 évesen tanul meg beszélni az nem olyan átlagos... meg a beszélgetés, barátkozás, önkifejezés és az önállóság megtanulása se olyan egyszerű mint egy átlagos kamasznak.


#4-es. De.

2014. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De nem, mivel gyp-s.
2014. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de igen mert nem gyp-s. attól hogy autista, még nem értelmi fogyatékos és nem is h*lye -.-"
2014. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát mi, Einstein?
2014. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudjuk ugyan biztosan, de Einstein nagy eséllyel Asperger-szindrómás volt, ami az autizmus enyhébb formája... ennyit erről.

Egy gyp-st meg kétlem hogy felvennének középsuliba, max a kisegítőbe járnak. Én meg nyolc osztályos gimibe járok, oda se vesznek fel csak úgy akárkit, engem mégis felvettek méghozzá jó helyezéssel pedig autista vagyok. És még csak nem is rossz tanuló. Szerinted ez értelmi fogyaték? Látom fogalmad sincs arról mi ez egyeltalán. Úgyhogy inkább hagyjuk a vitatkozást.

2014. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi gyógyegeret. Timmy BLAAAAAAAAAAAAAAAAA.

[link]

Az ilyenekből lesznek a bekattant iskolai lövöldözők...

2014. aug. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!