Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen közönyös vagyok...

Teljesen közönyös vagyok minden iránt. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Régen nagy volt a pofám, jobban bántam a szavakkal, humorral, a cinizmussal és az iróniával, mint most, sokat voltam részeg és imádtam gitározni, zenét írni. Most se boldog se szomorú nem vagyok semmi miatt, nem tudok semmit se értékelni és nem volt erős érzelmem semmi iránt már jó két hónapja, pedig heves alak voltam régen. Mi ez az egész? Butábbnak és átlátszóbbnak érzem magam, mint valaha (és ez nem a piától van, mert már két hónapja nem ittam meg egy sört se).

2014. aug. 2. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan egy jó pszichiáter segítségét kell kérni. A teljes közöny és a markáns személyiségváltozás komoly problémákat takar. Pl. mély depressziót.


Nem buta vagy, nem átlátszó vagy, hanem mélyen vagy. Ilyenkor az ember butábbnak, kövérebbnek, rondábbnak, és mindenféle negatív embernek képzeli magát - ami köszönőviszonyban sincs ugyan a valósággal, de le is pereg a beteg emberről minden átlagos vígasztaló szó.


Ezért kéne szakember és mielőbb. (És nem csak gyógyszeres terápia létezik, ne aggódj!)

2014. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj, hogy keverik a pszichológust és a pszichiátert. A pszichiáter márpedig gyógyszert IS fog felírni.

Én azt kérdezném tőled, történt-e valami az életedben 2 hónapja?

2014. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
pedig semmilyen negatív érzésem nincsen, és kívülről sem tűnik úgy, mintha szét lennék csúszva, csak teljesen eljellegtelenedett az életem, és ezzel kb névtelenül fordulok névtelenek nyilvánosságához egy netes fórumon
2014. aug. 2. 18:34
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 ezaz, hogy semmi. sehol nem voltam, munkát nem tudtam már vállalni, és itthon csináltam a semmit teljes erőbedobással, de ettől még akarnom kéne zenélni, mert ilyen időszakom volt már, hogy otthon voltam huzamosabb ideig, és nem volt semmi ilyen problémám ezzel
2014. aug. 2. 18:36
 5/6 A kérdező kommentje:
persze nem a zenére akarom ezt kiélezni, csak úgy értem, hogy az otthonlét sose volt gond a múltban
2014. aug. 2. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkanélküliség okozhat depressziót.
2014. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!