Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmi sem sikerül. Mit tegyek?

Semmi sem sikerül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Félek mindentöl és mindenkitöl. Naponta ötször támad kedvem sírni, sokszor a semmin. Mindez azért van, mert már rengeteget csalódtam az utóbbi 4 hónapban. Megbuktam 1X kreszböl, egyszer forgalomin, Ecdl vizsgán, és sok egyéb ilyen marhaság. A barátaim kihasználnak és semmibe vesznek. Ígérnek valamit és soha nem tartják be. Rettegve szállok be az autóba. Édesapám nagyon szeretné, hogy legyen jogsim, látom a szemén. Én is, illetve már nem tudom... Nekem semmi sem sikerül. Nem megy. Nem tudok vezetni. Lehet önbizalom kellene? Mert az tényleg hiányzik. Tudom egy bukás még nem a világ, de komoly pénzek forognak kockán. Azt az állapotot meg, hogy nem tudok úgy leülni enni, hogy ne ez lenne folyton a téma vagy más orbitális baromság, nem birom elviselni. Miért van az, hogy nekem semmi sem sikerül, míg más fürdik a szerencsében?

2014. aug. 6. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert másnak az ömbizalma, meg az egója akkora mint egy felhőkarcoló!

Legyen önbizalmad, higyj magadban és mindig legyél pozitív! Ne rettegj! Nem sikerült! És? Majd legközelebb! Ez legyen előtted! Úgy szálj be az autóba hogy azt mondogatod magadban ,, Most sikerülni! Tudom!'' És ha kihasználnak vágj vissza (te ne használd ki őket!!) csak mondd el nekik mit gondolsz és mit érzel!!

Remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Most sikerülni fog! 12:27 vok
2014. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég...Mintha csak a párom hallanám...Csakhogy...rosszul állsz a dolgok mellé...elöszőr is , azok a MÁSOK akik fürdenek a szerencsében, tesznek azért hogy szerencséjük legyen...Például, leülnek és addig tanulják a kreszt amig fejfájást kapnak, és addig vezetnek amig a benzin kifogy az autoból.A nyomi barátaid, azért használnak ki mert hagyod hogy kihasználjanak, és ezek után még barátnak tudod nevezni őket...Egy dolgot jól jegyezz meg:Egy embernek addig vagy barát és addig tisztel amig van amiért.Abban a pillanatban ahogy a mélybe zuhantál, senkire nem számithatsz, csakis magadra.Elég sokat tapasztaltam a 25 év alatt, és 4éve nincsenek barátaim, nem használ ki senki, nem igérget senki.Van a családom, van egy barátom, egy kutyám, és büszkeségem van, nem önbizalmam...az ennél is erősebb:) Szóval fel a fejjel és gondold hogy most kaptál egy pofont tőlem, olyat hogy le estél, felkelsz és azt mondod magadba hogy úgyis megtudom csinálni...és mutasd meg mindenkinek hogy képes vagy ré, és hagyd a barátokat...csak azok számitanak akik nem csak a jóban de a nagyon rosszban is melletted állnak és segiteni próbálnak, anélkül hogy bármiféle elvárásuk legyen veled szembe.:)
2014. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Egy biztos (és ez a legfontosabb). Soha nem szabad ennyire elkeseredni. Próbáld meg pozitívan nézni a dolgot, menj el újra a vizsgára! Csak legyél sokkal pozitívabb! Mondd azt magadnak hogy akkor is megtudom csinálni!! Meg fogom csinálni!! Hidd el hogy sikerülni fog, ha nem csalódottan állsz hozzá, hanem boldogan. És ez mindenre igaz az életben. Hidd el hogy ilyen hozzáállással a barátaid is visszatérnek. Úgyhogy fel a fejjel és csapj bele a közepébe!:)
2014. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves, bátorító hozzászólásokat. nem, nem ült éjjel nappal a kresz elött. 5 tesztet ha megcsinált. mégis átment. de nem érdekel. igazatok van. nem kellenek barátok. minek?
2014. aug. 6. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, tudom hogy vannak olyanok akik meg beszélgetni sem tudnak és van jogsijuk...nagy mázlival...de majd sok szerencsével felmázsnak egy fára mert nem tudják merre a jobb és merre a bal:)Amugy sem a jogsikönyv a legfontosabb egy ember életében...azt játéknak is veheted:)
2014. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, igazad van. keresztapám ötödjére ment át, harminc éve balesetmentesen vezet. nem azon múlik hanyadjára, hanem hogy utána hogyan
2014. aug. 6. 15:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondok neked valamit! Én először megbuktam KRESZ-en. Nem vettem elég komolyan. Szégyelltem magam. Aztán másodjára már többet készültem, de akkor is megbuktam. Akkor olyan elkeseredettség és szégyen lett rajtam úrrá, hogy meg sem próbáltam vagy egy fél évig, vagy még tovább. A barátaimnak azt hazudtam, gyomorrontásom volt és nem mentem el. Hazudtam nekik egy ilyen hülyeség miatt, csak mert féltem, hogy kiröhögnek!


Ne ess az én hibámba. Ne foglalkozz semmi mással, csak azzal, hogy tanulj, készülj rá, és sikerülni fog. És ne hibáztasd magad, bárkivel megeshet! Az, hogy mi történt a múltban, az nem kell, hogy befolyásolja a mostani magadról kialakított képedet. Te annál alaposabban fogod tudni, és remek érzés lesz, amikor sikerülni fog!



Az én történetem vége, hogy körülbelül 3x átmentem mind a 2000+ kérdésen a CD-n, míg már álmomból felébresztve is tudtam a válaszokat. A vizsgát kb. 2 perc alatt megcsináltam, 75 pontra. Utána pedig már semmilyen vizsgán nem buktam meg, mindenen átmentem elsőre. Ugyanezt kívánom neked is!

2014. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!