Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül kezelni a depressziót?

Egyedül kezelni a depressziót?

Figyelt kérdés
Teljesen egyedül. Se család se barátok, se barátnő. Egész nap a szobámban vagyok bezárkózva és az ágyamban fekszek mint egy agyhalott miközben sorozatokat nézek online.Próbáltam elmenni, dolgokat csinálni de az első próbálkozás után abbahagytam és visszajöttem akármennyire az ellenkezőjét akarom. Mintha nem én uralnám a tetteimet.
2014. aug. 7. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Te uralod pedig. Azt csinálsz, amit akarsz (nyilván ésszerű kereteken belül), és azt nem, amit nem akarsz. Jó étrend (rendszeres, változatos, teljes) és rendszeres életmód (minimum az étkezések és az alvás időpontjai fixek) lenne az első erőltetni való dolog, és minden nap fizikailag hullára kellene fáradnod. Nekem legalábbis csak ezzel együtt vált be a jó étrend+rendszeresség kombó. Onnantól már megy magától, csak ne nagyon hagyd abba! Velem az történt, hogy megtaláltam a célomat (előtte rengeteg marhaságot kipróbáltam, és az egyik szerelem lett), és már mindegy mi van. Ha kezdek lehangolódni, akkor tudom, hogy kevesebb hús, több zöldség-gyümölcs kell: magamtól szinte nulla a vitaminbevitelem, kell rá figyelni.
2014. aug. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyedül teljesen esélytelen.

Pszichológus segítségére van szükséged. Döntsd el, hogy akarsz-e meggyógyulni vagy sem, egyedül nem megy.

2014. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minél erősebb a depresszió,annál nehezebb egyedül (már ha lehet). Nekem pl nem ment. Minimum baráti/családi segítség kell,esetleg pszichológus (pszichiáterek többsége kevés a csak gyógyszer hozzáállás miatt).

Amit viszont egyedül is megtehetsz a javulásért: ha szereted a zenét,akkor hallgass sok zenét (vidám,nyugis zenéket persze); ha bánt valami írd/rajzold ki magadból,elvileg segít megnyugodni. + ha rákeresel a témára a neten sok hasznos tippet találsz még.

2014. aug. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is depressziós voltam régen. (4évig)

Én azt tanácsolom bízd magad pszichológushoz, mert később következményei lesznek.

Nekem olyan erős hangulatingadozásaim vannak, hogy hol bunkó vagyok, hol normális, hol szomorú és bőgök (de csak stressz hatására, vagy megjegyzések hatására).

Bízd magad szakemberre :) ő segíteni fog :)

Én annó elszúrtam és ez lett belőle, már nem tudok vele mit csinálni, szóta se mentem szakemberhez a dühkitörések miatt

2014. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!