Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül le lehet győzni a...

Egyedül le lehet győzni a súlyos depressziót? Milyen természetes szerekkel lehet enyhíteni a tüneteket?

Figyelt kérdés

Omega3-at szedek, nyugtató teát iszok orbáncfűvel, valeriánával.

A testmozgásra még nem tudtam magam rávenni, de igyekszem.

Az orvosokban csalódtam, a gyerekkel járunk, de rajta sem segítenek semmit, még fél év után sincs konkrét kezelés, csak én őrülök bele szép lassan.

Addig eljutottam, hogy súlyos depresszióm van, de orvoshoz nem megyek. (Meg sehová sem, komoly gondot okoz emberek közé menni, kapcsolatba lépni bárkivel.)

Lehetséges egyedül leküzdeni?

Vagy bele se kezdjek?


2011. jan. 19. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvass alaposan utána a témának. Persze hiteles könyvekből, szaklapokból, ne ilyen mindenféle ellenőrzetlen internetes portálokról szedd össze az információkat.

Már maga az, ha tudod, mivel állsz szemben, sokat segíthet. Nézz utána, mit tettek azok, akik leküzdötték. Biztosan erőt fog adni a folytatáshoz! Sok sikert!

2011. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ki állapította meg a depressziót? A súlyos depresszió egy nagyon komoly betegség! Nagyon komoly tünetekkel. És csak gyógyszerrel kezelhető! Sajnálom, nem mondhatok mást.


Mindenféle mentális probléma kezelésére a pszichiáter és a pszichológus hivatott. Meg kell találni azt, aki szimpatikus, akiben lehet bizalmad.


Egyedül nem küzdhető le! Omega, valeriana nagyon kevés ehhez.

Az orvosi értelemben vett súlyos depressziónál nem tudnád a napi feladataidat sem elvégezni.

2011. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyedül le lehet győzni a súlyos depressziót?"


Hát azt a súlyos depressziót, amit 50 éve is súlyos depressziónak hívtak (nem csak ma, amikor minden 2. ember "depressziós"), nem igazán. Az olyan súlyos, hogy az ember egész nap csak fekszik és sír, vagy egyfolytában öngyilkos próbál lenni. Arra ott vannak a gyógyszerek, végső esetben az elektrosokk, meg a pszichoterápia.


"Omega3-at szedek, nyugtató teát iszok orbáncfűvel, valeriánával."


Valeriána? A depressziósok enerváltak, gyengék, fáradtak. Rossz döntés ezt valerianával súlyosbítani.


Az omega-3-ról vannak kedvező adatok, de nem bombabiztos módszer (az se mindegy, mennyit szedsz: legalább 1 g EPA-t kell bevinni naponta egyes kutatások szerint, mások szerint 2 grammot...)


"A testmozgásra még nem tudtam magam rávenni, de igyekszem."


Pedig az fontosabb lenne.


1) testmozgás,

2) sok fény,

3) jó alváshigiéné

4) emberi kapcsolatok ápolása

5) célszerű tevékenység, ami leköti a figyelmet és

6) önemésztő gondolkodás helyett tárgyszerű, illetve pozitív gondolkodás


Kb. ezekkel kezdődik a depresszió kezelése, de szerintem orvoshoz is érdemes fordulni.


Én nem hiszem, hogy súlyos depressziód van, a súlyos depressziót egyébként nem lehet jó tanácsokkal legyőzni, az egy komoly betegség.

2011. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szellemi visszamaradott, én is el tudom olvasni, mi a súlyos depresszió tünete.

Pl. egész napos fáradtság, aluszékonyság, 40 kg-t híztam, de nem bírom abbahagyni az evést, mint pótcselekvést.

Hol kedvetlen vagyok, hol szinte agresszív. Semmi nem okoz örömet, semmire nem tudom magam rávenni, mindennapos feladatok ellátása gondot okoz. Pl. fél órát fogdosom a mobilt, mire elintézek egy telefont, nem hiszitek el, milyen önuralom kell, hogy bárkit felhívjak.

Az is tény, hogy az utóbbi időben véget akarok vetni mindennek, ki akarok szállni. Két dolog tart vissza, ... még.

A pszichológusokban, pszichiáterekben semmilyen bizalmam sincs, látva, mit művelnek a gyerek körül. Gyakorlatilag vagy semmit, vagy csak rontanak a helyzeten, és jó magasról le..ják, mekkora szüksége lenne az egész családnak az AZONNALI segítségre. Ugyanez felnőtt rendelésen úgy zajlik, hogy kapok egy adag antidepresszánst, és kézcsókom, szedjem. Aminek első hatása, hogy erősíti a depressziót, és az öngyilkosságra való hajlamot. Utóbbiról egészen biztosan tudom, hogy végzetes lenne.

Magánrendelésre meg egyszerűen nincs pénzem.

Amúgy lehetetlen is lenne, két "rosszgyerekkel" a rendelőben, akiktől szót se lehet váltani. Mivel senkire nem lehet őket bízni, így kb. 8-10 évig ez a verzió kilőve.

Vagy kimászok egyedül, önerőből (a férjem segítségével), vagy ... nem tudom, nincs vagy.

2011. jan. 20. 09:24
 5/12 o.w.a. válasza:

Szia!


Én is egyedül győztem le, ha szeretnéd szívesen beszélgetek Veled erről, megpróbálok segíteni. o.w.a@freemail.hu

2011. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen módszerekkel segítesz egy súlyos depressziósnak?
2011. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező!


A gyerek tünethordozó a családban. Amíg a te problémád nem kerül sínre, addig sajnos a gyerkőcnek is lesznek tünetei.

Nem tetszik a hozzáállásod, ahogyan írsz! Egyrészt van benne egy jó adag leértékelés azok felé az emberek felé, akik megpróbálnak segíteni. Ez még akkor sem korrekt, ha valóban nem pont a legszimpatikusabb pszichiáter, pszichológus kezeli a gyermekedet. ez nem indokolja, hogy a többi szakember is ilyen lenne, nekem például nagyon pozitív tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban.


Továbbá: mivel nem vagy pszichiáter sem klinikai pszichológus, ezért nem diagnosztizálhatsz (pláne magadon nem) egyetlen mentális kórképet sem. Azt sem tudod, hogy mi alapján diganosztizálják. Mert nem elég hozzá az internet és a DSM tünetlistája.

Egyáltalán nem biztos, hogy depressziód van, sok minden más is lehet. Ez mindenképpen a szakember feladata.


Harmadrészt: az antidepresszáns nem úgy működik, ahogy írtad! Az első 2 hétben még valóban nem használ, de semmiképpen nem fogja az öngyilkossági késztetésedet erősíteni. Ha ez fokozódna, kórház lesz belőle. És ott beállítják a gyógyszered.


Negyedrészt: ha magadnak nem biztosítod azt a heti 1szer 45 percet, amíg a pszichoterápia tart, az azt jelenti, hogy valójában nem szeretnél változtatni, nincsen elég motiváció. A rendelők nyitva vannak reggel 7-ől este 7-ig.

Egyébként lehet választani: vagy rászánod magadra is az időt, vagy viseled a következményeket és a még erősebb szenvedést.

Senki nm fogja megoldani helyetted az életedet. Senki nem tud olyan tanácsot adni, ami megkímél a saját magadon végzett munkától.

2011. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Itt van egy erős tévedés rögtön az elején.

A gyerek nem "tünethordozó", veleszületett, mentális problémái vannak, ami gyógyíthatatlan, és nem jól reagált az eddigi kezelésekre se.

A depressziót nálam többek közt ez okozza, hogy nagyon nehéz vele élni, 24 órában összezárva, de nem tudom senkire rábízni, nem lehet egyedülhagyni, a második gyerek pedig kicsi, hogy ezt megtegyem.

Mindenhová velük járok, vagy sehogy. Háziorvostól kezdve fogorvosig, kénytelen vagyok elhozni.

Nem bízhatom senkire, mert megint drasztikusan visszaesik.

Dolgozni azt se tudom, fogok-e még az életben, miközben anyagi gondjaink vannak. Azt se engedhetnénk meg magunknak, hogy beutazgassak pszichológushoz hetente, magánrendelés kizárva.

Attól a körülmények nem fognak változni, mert a p. se varázsló.

Alapból nem szeretem a gyógyszereket, de arra nem vágyok, hogy folyamatosan "dilibogyón" éljek. Hajlamos vagyok különféle függésre (nyugtató, egy hét után el is dobtam, kávé, koffein, stb.), így borítékolható, hogy az lenne a vége, hogy rászokok az antidepresszánsra, és a következő éveim arra mennek rá, hogy lejöjjek róla.

Ismerek olyat, akinek erre ment rá az élete, kösz kihagyom a gyógyszereket.


Viszont a sima pszichológus le fogja... ni, hogy mi van velem, és csak felír egy marék gyógyszert, aztán lehet ballagni. A magyar egészségügyet gondolom nem kell bemutatni: amelyik orvosnak van magánrendelése, az oda akar átvinni, ha nem sikerül, nem tud megfejni, akkor inkább szivat, ha emberségesebb fajta, akkor nem érdekli.


Mondom, nagyot csalódtam az agykurkászokban, nem fogom magam kitenni ennek.

2011. jan. 21. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint már döntöttél a sorsod felől és nem engedsz meg magadnak más lehetőséget sem. Így nem lehet segíteni. Nagyon sajnálom!
2011. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint egyedül nem tudod legyőzni, de más sem tudja helyetted. Segítségre van szükséged, de te is kellesz hozzá csak úgy megy. Menj el és kérj segítséget! És a legkevésbé sem ajánlom a fizetős dokikat, lehet hogy kevesebb idő jut rád, vagy sorba kell állnod, de az ingyenes helyek sokkal elhivatottabbak. Amikor depressziós vagy nagyon torzan látod a dolgokat, kár hülyeséget csinálni, mert tisztán látva meg minden egész más...és sokkal szebb hidd el:) Hajrá, megtudsz te gyógyulni!
2011. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!