Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem? Pszichiáteri...

Mit kéne tennem? Pszichiáteri segítség kellene? Help. Bővebben megnyitás után.

Figyelt kérdés
24 éves leszek szeptemberben. Az általánosban végig a gúnyok, csínyek céltáblája voltam. Gimnáziumban szintén. Annak a váltására nem volt lehetőségem, hisz beteges gyerek voltam, ráadásul otthon a család legidősebb tagjait együttesen kellett ápolni. A szociális életem romokban hevert, minden nyitást követően úgy tűnt -- eleinte el is jártam társaságba --, nem látnak engem. A dolog nem változott, betegség betegséget követett, ezek a bulik és beszélgetések is elmaradtak. Végül maradt a családi gyász, két sikertelen egyetemkezdési kísérlet. Komoly egészségügyi problémák. Ráfogtam tehát a helyzetemre, hogy mindez az oka annak, hogy nincs kiút. Később aztán maradt a rengeteg tanulás. Mára pedig... eljutottam addig a pontig, hogy jogászhallgatóként nincs más a napjaimban, csak a tanulás és ez épp eléggé lefoglal ahhoz, hogy ne folyton azon merengjek, miért lettem ilyen üres. Amikor pedig nincs szorgalmi időszak, otthon ülök, ugyanott, a négy fal közt, ahol mindig... Nem keresnek az ismerőseim, hisz azok kollégák, bármennyire is igyekeztem jól elbeszélgetni velük. Csúnyának senki sem mondott. Illetve senki sem panaszolta volna fel, hogy 'gondokkal küzdőnek' látszanék. Egyszerűen csak... se barátok, se változás, se felnőtt élet, se első csók -- a többiről ne is beszéljünk. Hiába fordultam többször is az emberek felé, valóban... nem látnak. Nem hallanak meg. Most pedig... rémítő üresség maradt, semmi más. Van egyáltalán értelme így tovább menni? Mi a megoldás? Orvos?
2014. aug. 9. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az igazi megoldás: barát. Ha nincsenek igaz barátaid, ez annak a jele, hogy nem tudtál másokat közel engedni magadhoz, valószínűleg ezért, mert legbelül sok megoldatlan dolog van benned, kisebbrendűségi komplexus, félelem attól, hogy nem szeretnek, nem fogadnak el.. Orvost és pszichiátert semmiképpen se keress, mert kedélyjavítót fog csak felírni, ami ahhoz lesz elég, hogy egy eltompult zombivá tegyen, ami miatt nem gondolkodsz majd a valódi problémákon. A legfontosabb tehát, hogy megszeresd és megértsd magad, a teljesség igénye nélkül kezdj el önismereti tréningekre járni, önképző könyveket olvasni. Nekem nagy kedvencem Louise L. Hay és Jim Rohn, nem tudom, magyar fordításban megvannak-e az anyagaik, de kezdetnek jó lehet. A változást mindig önmagadban kell kezdened, mert az a valóság, ami ma körülvesz, a múltbeli gondolataid és lelkivilágod teremtménye.
2014. aug. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pszichiáter vagyok, és azt javaslom, hogy pszichoterápiát kellene elkezdenie. A két, legkézenfekvőbb lehetőség: pszichiáterhez vagy pszichológushoz pszichoterápiára járni. Ha szükséges, akkor nem kell félni a hangulatjavítóktól. Rengeteg embernek segítettek már ezek a gyógyszerek. Azt pedig kizárom, hogy az összes gyógyszeren milliárdokat keresnek a gyógyszergyárak, mert vannak olyanok, amelyiknek a havi adagja nem több, mint 500Ft. teljes áron. Tudom, itt nem a pénzről kell beszélni, hanem arról, hogy sikeres legyen a munka.


Álljon a talpára, és menjen el az SZTK pszichológusához. Ha úgy látja, hogy orvosra szükség van (a pszichoterápia elején előnyös gyógyszert szedni, utána pedig nagyon ajánlott elhagyni), akkor javasolni fog egy szakorvost. Akár magánpraxisban is megteheti ezt, de azt tudni kell, hogy az SZTK-rendelés kicsit hátrányos, mert ott időhiány végett nincs lehetőség arra, hogy mélyre menően foglalkozzanak a beteggel. Leginkább az óriási tapasztalatra hagyatkoznak az orvosok, de ők is emberből vannak, szóval hibák (nem a legmegfelelőbb gyógyszer) történhetnek. Ne aggódjon, ha erre van szükség, mert rászokni nem fog semmire sem, mivel nem gondolom, hogy erős szorongáscsökkentő-nyugtató gyógyszerekre lenne szüksége. Ha nagyobb adagú alprazolám vagy klonazepám hatóanyagú gyógyszert írnak fel, akkor én kétszer is átgondolnám a tartós szedését.


dr.

2014. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!