Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamokat hogyan tudnám...

Pánikrohamokat hogyan tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a munkahelyemet, azóta hullámokban, de állandóan pánikrohamaim vannak. Muszáj lenne túljutni ezen, mert most nagyon észnél kellene lennem az álláskeresés miatt (+ nyelvvizsgát is szeretnék tenni), de így semmi nem megy, teljesen leharcolnak ezek az állandó pánikrohamok. Képtelen vagyok összpontosítani bármire is.

Valaki itt, aki leküzdött ilyesmit? Hogyan sikerült?

Köszönöm a tanácsokat!



2014. aug. 11. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosan pánikrohamaid vannak? Mert azzal csak úgy, nem lehet nagyon együttélni. Esetleg ha orvoshoz mennél...a háziorvos is megteszi elsőre.

Én pánikbeteg voltam, ismerem a tüneteket, de a legyőzésében az orvosra esküszöm. Meg magamra, mert végül is sikerült a problémáimat megoldanom.

2014. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldást sosem egy másik embertől várjuk ilyen téren.. legyen az akár orvos is. Magába kell változást hoznia az embernek. A pánikbetegség nagyrészben csak így legyőzhető. A gyógyszerek csak átmeneti megoldást nyújtanak, tartós gyógyulást csak az hoz, ha agyban elhatározzuk és összeszedjük magunkat. Első lépésként minden negatív dolgot ki kell iktatnunk az életünkből. A negatív gondolatokat, embereket stb. Én másfél évig voltam komoly pánikbeteg, ez alatt az idő alatt még a tv-ben sem voltam hajladó negatív tartalmű műsorokat/filmeket nézni. Még a híreket se olvastam. Egyszerűen megpróbáltam kizárni Mindent ami negatív volt vagy lehúzott. A szorongást nem egyszerű leküzedeni, talán az egyik legnehezebb de tanácsot csak akkor tudunk adni neked, ha pontosan leírod, hogy mik azok amik pánikrohamot váltanak ki nálad. Pl.: tömeg, váratlan stressz helyzet, bezárt hely, ilyen-olyan személyek vagy helyek. Mindenkinél más idézi elő..
2014. aug. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!