Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az hogy lehet, hogy ha valaki...

Az hogy lehet, hogy ha valaki hallucinál, akkor pszichés beteg és irány a pszichiátria, de ha meg "Isten beszél hozzám", akkor minden rendben van?

Figyelt kérdés

Ez nagyon durva sztem, és tényleg csak az éppen aktuális társadalmi elfogadottság (avagy érdekek és hatalom persze) dönti el, hogy most akkor a kétféle hallucináció közül melyiket minősítik "pszichotikus betegnek" és még esetleg zárt osztályra is kerül, ahol ..arrá gyógyszerezik, míg ha csak valaki aszerint cselekszik, ahogy állítólag Isten megmondta neki éjjel amikor "beszélgetett vele", akkor az meg fúú de milyen jó ember és milyen vallásos, igazi magyar, erkölcsös keresztény?


Hogy van ez? Most akkor a kétféle skizó között mi a különbség?


Megköszönném szakmabeliek válaszát, nyilván nem elvakult hívők vagdalkozására lennék kíváncsi elsősorban :)



2014. aug. 13. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az "Isten beszél hozzám" szituációban olyan dolgokat kér a hang, amik egyén- ill. társadalomellenesek, akkor az nem kezelendő pusztán "mélyen hívő" kérdésként. Skizofrén hallucinációk minden esetben zavarosak, szó szerint hülyeségek.
2014. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichés betegek többsége sosem kerül pszichiátriára, mivel igencsak kis számban léteznek ilyesfajta intézmények manapság. A legtöbb embernek, aki mentális problémával küzd, komoly vizsgálatokon kell részt vennie, és hónapokat kell várnia, amíg felveszik egy ilyen helyre. A pszichiáterek pedig mindkét fajta téveszmét, hallucinációt betegségként ítélik meg. Az, hogy a bulvárhíradóban mit hallasz, lényegtelen.
2014. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát azért ... ez olyan kettős jelenség. akinek nem kéne, azt gond nélkül beteszik, ha vki útjában van, és kijön 18 diagnózissal, akinek meg tényleg kéne, az valóban nem tud bekerülni. na de ez is csak olyan aranyos magyar sajátosság.

Még hogy nincs hely? Oké, sokat beszélnek erről, mióta megszűnt az OPNI, na de bizony tudok én elég sok esetről, amikor akarata ellenére nyálcsorgatós barmot csináltak belőle, csak ezt a részét valahogy nem reklámozzák.

Sztem a pszichiátria a mai nap is egy igen nagy sötét folt nálunk, hát emlékszem, mikor mi mentünk ún. tanulmány-látogatásra, olyan szépen előadták, hogy ott minden beteg nagyon jól érzi magát, és hogy milyen emberségesek, és ugyan már szó sincs itt zárt osztályról és stb, na aztán teljesen véletlenül derült ki, hogy az alatta levő szint meg egy abszolút szigorúan őrzött zárt osztály volt, ahol bizony szó szerint állatként lekötözve, ketrecben tartva, bekábítva tartották az embereket.

Na most ennek az oldalnak az az érdekes kérdése, hogy vajon ezt miért is titkolják ennyire? Csak nem bűzlik itt vmi? Aki szakmabeli vagy legalábbis a rokon-területeken mozog, az pontosan tudja, mit jelent egy bírói jóváhagyás. Egy jó nagy semmit, az illető ott fekszik bekábítva, megszólalni se tud, aztán az orvos meg elmondja, mennyire veszélyes és indokolt a bent tartása, és kész ennyi. Puszta formalitás, semmi több, az ég világon nem kell hozzá semmi valós indok. Ugye ezeket a statisztikai adatokat valamiért nem hirdetik annyira.

2014. aug. 13. 12:32
 4/7 A kérdező kommentje:

"Skizofrén hallucinációk minden esetben zavarosak, szó szerint hülyeségek."


és szted az nem elég nagy hülyeség, hogy pl "mert Isten felszólított hogy hagyjam ott az egyetemet, mert nekem más a küldetésem"? és hasonlók ... szal én nem látok annyira éles különbséget.

2014. aug. 13. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nézz utána a skizofrén hallucinációknak. Anyám skizofrén, úgyhogy tudom, miről beszélek, miféle téveszméi vannak. Ezek általában mind vallásos baromságok, jön a világvége, támadnak az angyalok, jön egy világpusztító meteor Isten kezéből és hasonlók.
2014. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként elég nehezen tudom megítélni, hogy a Hagyd ott az egyetemet! felszólítás az adott egyén esetén valóban csak hallucináció-e, vagy egy komoly vallási elhivatás kezdete.

Mivel te nem vagy hívő, ezért te nem látsz bele abba, hogy ki hogy dönti el, hogy ez most hallucináció-e, vagy sem.

2014. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, te sem Istent, sem a hívőket, sem a skizofréneket nem ismered, és ez alapján mondasz róluk véleményt. Javaslom, hogy alaposan olvass utána a különböző témáknak, mielőtt még véleményt alkotsz róluk.


Továbbá: Az normális, aki lelki szempontból a többséghez tartozik. Egy skizofrén társadalomban a most normálisnak számítókat zárnák be.

2014. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!