Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem is tudom, meg merjem-e...

Nem is tudom, meg merjem-e kérdezni, mert olyan hülyeség, de mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Néha olyan derült égből villámcsapásként jönnek gondolatok, hogy mi van, ha halálos beteg vagyok, nemsokára meghalok és még nem értem el, amit szeretnék, és nem látom a gyerekem felnőni. Nem akarok ezzel foglalkozni, nem akarok ilyesmire gondolni, mégis jönnek. Egyébiránt jól vagyok és tudtommal egészséges is, és szentül hiszek is abban, hogy egészséges és hosszú életű leszek, de mégis... itthon vagyok még a gyermekemmel, nemsokára bölcsibe megy, de lehetséges, hogy a bezártság és a társaság hiánya teszi? Létezik, hogy akaratlanul is így beforduljon ettől az ember? Mert egyébként imádom a kicsikémet, és szeretek itthon lenni vele, mert ez az időszak a miénk és hamar elmúlik, és soha nem tér vissza.

2014. aug. 14. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolok ilyeneket. Legtöbbször agydaganatom van vagy csak balesetem lesz. :D

Jönnek-mennek nem foglalkozom velük. Hiszem azt, hogy a Jó Isten csak akkor hív magához, ha elvégeztem a feladatot ami nekem szánt. :)

26/L

2014. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyesbeteg vagy.Igen,a társaság hiánya.
2014. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség a kérdésed, könnyen lehet, hogybeleuntál már az otthoni környezetebe, ettől még szereted a gyerekedet, de egy értelmes felnőtt nőnek, más dolgokra is szüksége van. Igyekezz más dolgokkal is foglalkozni.

Ha viszont nagyon furcsán, hirtelen és "félelmetesen" törnek rád ilyen gondolatok, akkor az kényszeres is lehet, nem mondom, hogy rohanj a pszichiátriára, de van ilyen betegség is.

2014. aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek a gondolatok majdnem minden ember agyában megfordulnak. Ne aggódj miattuk. Amíg nem okoznak akkora problémát ami kihat az életminőségedre, addig nincsen gond. Én hasonló esetben megpróbálom elterelni a figyelmem valamivel, mondjuk zenét hallgatok, vagy olvasok. :)
2014. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugtattatok, már kezdek néha attól félni, hogy tényleg bekattantam... az teljesen igaz, hogy szellemileg semmilyen szinten nem vagyok kielégítve, a férjem nem társaság és szellemileg sem az, és bár szellemi foglalkozásom van és a szülésem óta is csinálom, ez édeskevés, főleg, mert két éve sokszor alvás helyett dolgozok, képtelen vagyok kipihenni magam, és annyira megszoktam már, hogy látjátok, most is itt verem a billentyűt alvás helyett. Ha ágyban fekszem, sem alszok, kattog az agyam a teendőkön. Szörnyű, komolyan mondom, pl. műtétektől is rettegek, még sosem volt, de bármikor lehet pl. vakbélgyulladásom, vagy ki kell venni a mandulám, és ilyenkor az jut eszembe, tuti én leszek az egy a milliárdból, aki nem éli túl, pedig mindkettő rutinműtét... annyira elegem van már ebből.
2014. aug. 14. 23:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan könnyű megőrülni, ne aggódj! :D Csak unatkozik az agyad és ezekkel a gondolatokkal foglalja le magát. Próbálj meg egy kicsit többet pihenni, keress magadnak valami érdekes hobbit, és azzal foglald le magadat. Ha pedig jönnek a negatív gondolatok, akkor engedd meg magadnak, hogy ott legyenek. Végül is, az ember nem irányíthatja azt, hogy mire gondol. :) Ha stresszelsz rajtuk, akkor természetes, hogy gyakrabban felbukkannak.
2014. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, a pihenést kéne erőltetni... amúgy mindig kitalálok valami kreatív dolgot, de gyerek mellett egyikből se lesz soha semmi. Vagy befejezni nem tudom, vagy végiggondolni nem hagyja és eltolom. :D
2014. aug. 14. 23:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, nekem ez is elég frusztráló, mert mindig utáltam félbehagyni, amit elkezdtem...
2014. aug. 14. 23:52
 9/11 Lantos Szilvia ***** válasza:
ÉN nem vagyok ezekkel a gondolatokkal kapcsolatban ilyen derűlátó... én konkrétan belebetegedtem ezekbe a gondolatokba, pszichiáter kezel azóta is... ha megnyugtat valaki, átmenetileg jobb lesz, de aztán újra és újra visszaesel... nem mondanám, hogyha nem történt volna meg velem... Agydaganat (emiatt Mr-t csináltak, mert még a tünetek is megjelentek), mellrák, leukémia, NHL, a végén totál sokkot kaptam... ha nem múlik, szakember, mert tönkreteszed a körülötted lévőket is... tudat alatt. Hidd el csak jót akarok neked, sorstársad vagyok... én mára már tünetmentes vagyok... sok sikert...
2014. aug. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerült, Szilvia! Év elején sokkal rosszabb volt, azóta jobban vagyok. Költözés előtt állok, és, mint írtam, a kicsi bölcsibe megy nemsokára, remélem, a nagyobb lakás, a környezetváltozás és a munkába - ha csak részben is - való visszatérés segít majd, szerintem sokat fog lendíteni. Legalábbis minden erőmmel azon vagyok, hogy ne uralkodjon el rajtam, nem mindig és nem teljesen sikerül, nyilván, de igyekszem. Ha annyira durva lesz, úgyis kérek segítséget, a gyerekemnek épelméjű, egészséges anya kell. Csak néha marha nehéz. A családom ebben nem partner, legyintenek meg hülyének néznek, nekik már nem is mondok semmit.
2014. aug. 15. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!