Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikosok, szorongósok,...

Pánikosok, szorongósok, nektek szokott ilyen lenni?

Figyelt kérdés
Most rámjött egy fura érzés, ilyen szokatlan énérzékelés, mintha nem is én lennék a testemben... olyan furcsa. Azt hiszem már volt korábban is hasonló, de most megijedtem, talán még nem sikerült feldolgoznom az elmúlt 2 hetem traumáit, stresszeit. Ez az érzés mitöl van? Régóta szenvedek már szorongással de nem tudom ezt vajon mi váltja ki de elég kellemetlen. Elmúlik ugye? Mert ezen is csak parázok...

2014. aug. 16. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most kellene mindent megtenned annak érdekében, hogy ne legyél pánikbeteg. Tanulj meg helyesen lélegezni s relaxálni. Szedjél idegre ható vitaminokat, és sportolj! Napi szinten a futás is megteszi.Szedjél növényi nyugtatót és igyál citromfű teát. El fog múlni, de tenned is kell a gyógyulásért.
2014. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 homo ludensz ***** válasza:
Az én véleményem szerint magad ha tudod vagy segítséggel de fel kellene dolgoznod a közelmúltban átélt traumákat. Később már ösztönösen elfeded mert tovább kell lépni viszont hordod és olyankor jön majd elő mikor kellemetlen szituációkba leszel kénytelen kényszerülni általuk.
2014. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt ilyen, inkább olyan, hogy nem vagyok jóban önmagammal, azzal, aki bennem van. Állandóan vádoltam önmagam, és ez nyugalmatlanságot okozott. Nem szerettem egyedül lenni, mert féltem önmagamtól. Nem jó olyannal együtt lenni, akit nem szeretsz. Igyhát elkezdtem magamat megnyugtatni. Furán hangzik, de nem birtam tovább ezt az állapotot. Tudom hogy egy vagyok, hogy nincs bennem több személyiség, nem vagyok skizofrén. De ahhoz hogy megnyugodjak végre elkezdtem saját magammal jóban lenni, magamat megnyugtatni, magamhoz beszélni, hogy minden rendben van, és hogy szeretem magam.


Ha belül rendetlenség van, akkor ez kihat a külső környezetre is, ezért látjuk veszélyesnek a világot. Ezért elsődleges, hogy belül rendben légy önmagaddal. Szeresd önmagad, és ha kell, meg tudd nyugtatni önmagadat, légy egységben magaddal.


Ne félj ettől, inkább nézz szembe vele, hogy jóban kell lenned önmagaddal, és egy idő mulva, ha ez sikerül, akkor egységbe kerülsz önmagaddal, és nem lesz háború benned, igy a külvilágban sem fogsz félni.


Tudd azt mondani magadnak, hogy namármost nyugi van, ne félj, minden rendben van. bizz magadban annyira, hogy tudd, te saját magadnak biztonságot adsz.


Fura dolgok ezek, és furcsán hangzanak, de szerintem minden mentális zavar alapja az, hogy nem szeretjük magunkat, nem bizunk magunkban, és belül háborút élünk meg saját magunkkal. Ez az első, amit rendbe kell tenni, szerintem.

2014. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

még irok, még annyit, hogy ha az embernek nincs annyi önértékelése, hogy tudja, hogy meg tudja védeni magát, akkor úgymond egy olyan emberért (saját maga) kell felelnie, aki fél, aki bizonytalan, nem tud kiállni saját magért. És ez egy teher, hogy nap mint nap egy olyan emberrel vagyunk összezárva, aki nem képes magáért felelni. És ez egy stresszt okoz.


Pl kutyafalkában is az van, ha egy nem falkavezér tipus kerül olyan helyzetbe, hogy ő legyen a vezér, mert pl érzi a gazdán, hogy nem képes a vezetésre, akkor ő veszi át a vezetést, ő felel a falkáért, de egyébként nem képes ellátni ezt a feladatot, akkor az a kutya stresszes lesz, és furcsa dolgokat kezd produkálni (agresszió, féltékenység, depresszió, rosszalkodás, kezelhetetlenség stb) Tehát mi is ugyanigy érezhetünk, amikor úgy érezzük hogy nem tudunk magunkért felelni. Jön egy élethelyzet, amiben mi stresszt élünk meg, és tudjuk magunkról tudat alatt, hogy nem vagyunk képesek megvédeni magunkat, a bennünk lakozó félős, bizonytalan embert. De ez csak azért van, mert nem bizunk magunkban annyira (önértékelés) hogy azt tudjuk mondani magunknak, ne félj "öcskös" megvédelek bármi bajod essék, te csak ne félj semmitől. Ez legtöbbször szerintem onnan ered hogy kiskorunkban, vagy később elvesztettük az érzelmi biztonságunkat valami oknál fogva, és ez rögzült bennünk. tehát magunkat kell olyan szintre fejleszteni, hogy meg tudjuk védeni magunkat bármitől.


Én most ezt csinálom, ha jön a stressz helyzet, amitől félek, akkor azt mondogatom magamnak hogy ne félj, megvédelek, és nyugtatom magamat, azzal, hogy bizhatok magamban, mert én erős vagyok. Persze ez úgy nem megy, ha nem vagyunk jóban önmagunkkal, mert két valaki, aki nem szereti egymást, az nem fogja megvédeni egymást (ezt értsd most elvont fogalomként) tehát szeretni kell magad, és biznod kell magadban ahhoz, hogy önmagadon belül tudjon működni az a bizalom, és erő, hogy te meg tudod védeni a félős önmagadat, mert szereted őt, mint a kisöcsédet, vagy kishugodat. akit nem szeretsz, nem is véded meg veszély esetén. szóval igy.

2014. aug. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem pont a fordítottja szokott olykor előfordulni.

Hogy a környezetemet érzem idegennek.

Pocsék állapot, az biztos. Elviselhetetlen érzés, mi megis elviseljük.

2014. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. a forditottja is szokott lenni, az is ugyan olyan elviselhetetlen... de jah nagy harcok és érzések folynak le bennem, és a kimerültség határán állok, biztosan ez okozza. megteszek mindent ellene, mert borzalmas már ez az állapot...
2014. aug. 17. 11:59
 7/12 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: amugy nekem is ez van hogy mindenért büntetem és ostorozom magam, lassan kezdem azt érezni hogy nem is érdemlem a boldogságot... hogy örökre ebbe a kitörhetetlen állapotba maradok és ilyen idióta érzéseim lesznek. de megfogadom a tanácsod. köszönöm
2014. aug. 17. 12:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló! Tetszett az írásod, és örülök, hogy megfogalmaztad ezt az állapotot. Eddig azt hittem, hogy én találtam ki magamnak, és alkalmazom is magamon. Ajánlottam már a módszert másoknak is, és akik elfogadták, és alkalmazták, azok sikerrel jártak az adott dolgukban Különben eszembe sem jutott, hogy ez skizofrénia lenne.
2014. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. nekem is szokott lenni az is, hogy nem vagyok én önmagamban, hogy a külvilág idegen. Ez mind egy csomag szerintem. most hogy ez okozza-e a szorongást, vagy maga a szorongás miatt kerülünk ebbe az enyhébb pszichotikus állapotba az jó kérdés. ez olyan hogy a tyúk volt először vagy a tojás? a lényeg, hogy ez egy létező dolog számunkra, és valahogy ki kell jönni belőle. minden esetre valahogy kapcsolatban van a szorongással. a pánik ennek a felerősödött verziója lehet, de egy a gyökere.
2014. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 GVS válasza:
Segítségeteket szeretném kérni!!!!! Újabban bepánikolok olyan kis dolgoktól is, minthogy megyek az utcán. Nem érzem valósnak azt a szituációt, mintha én valakinek az álmában lennék és én is csak egy álom lennék és nem ember. Nem érzem valóságosnak magam. Mi tegyek??? Ilyenkor rendszerint bepánikolok. Nem akarok megőrülni!
2014. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!