Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több probléma egyszerre,...

Több probléma egyszerre, dadogás, szemkontaktus hiánya, fáradtság társaságban?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogyha valaki nagyobb hangon beszél hozzám, akkor zajong a fülem és alig bírom ki? A szemkontaktust sem tudom tartani az emberekkel, ugyanakkor perceket gondolkozok azon, hogy egy adott dologra mit reagáljak, de mégsem tudok, csendes természetű vagyok, olykor fáradt is vagyok emberek között és le tudok fáradni. Halkan beszélek, valamikor meg hirtelen rámjön, hogy na most nemfogok megszólalni és nembirok többet beszélni. Miért van ez?

2014. aug. 16. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen pszichológiai, nem neurológiai betegségről van szó. Ha nagyon zavar, fordulj pszichológushoz!
2014. aug. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Velem is ez van... Nekem még olyan is szokott lenni, hogy teljesen más szót mondok amit kéne, és ez néha elég ciki tud lenni. Vagy éppen egy adott szó nem jut az eszembe és fél perceket ő-zök... ://
2014. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Lehet, hogy Asperger-szindrómás vagy. Ennek a betegségnek a szemkontaktus hiánya, a beszédzavarok, és a társaságtól való elszigetelődés a főbb jellemzői. Itt a wikipédiája: [link]
2014. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvastam már róla régebben és illettek rám a tünetek, ám amíg orvosnál nem jártam, nem vagyok benne biztos, hogy ez vagyok.
2014. aug. 23. 16:25
 5/8 anonim válasza:
Ha teheted minél hamarabb menj el orvoshoz. Volt már hasonló tünetekkel rendelkező barátom, és az lett a vége, hogy depresszióba süllyedt.
2014. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Velem is megtörtént, csak valahogy mégis visszajöttem magamtól.
2014. szept. 2. 16:54
 7/8 anonim válasza:
Egyébként nekem is vannak ilyesmi problémáim. Én próbálom tudatosan visszaszorítani a tüneteket. Például megfigyelem, hogyan viselkednek más emberek társaságban, és megpróbálom ugyanúgy felvenni a szemkontaktust, ugyanúgy reagálni bizonyos dolgokra. Ez nagyon sokat segít. Az a lényeg, hogy ha beszélsz valakivel, ne gondolkozz rajta sokat, hogy mit kell reagálnod. Csak csináld, ami éppen eszedbe jut.
2014. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem félsz az idegenektől,az emberektől?Nálam sajnos ez van.Én sem nézek ezért más szemébe.
2014. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!