Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ( Meleg téma ). Hogy hozhatnám...

( Meleg téma ). Hogy hozhatnám helyre a családom?

Figyelt kérdés
Aki homofób meg egyéb, azt nagyon szépen kérem, hogy menjen másik kérdéshez, mert a nem túl kedves szavakból kapok bőven eleget. köszönöm. ! Egy 17 éves meleg fiú vagyok, és elmondtam itthon anyukámnak és a testvéremnek. Ők meglepő módon nyilván nem határtalan örömmel, de viszonylag jól fogadták. Apukám elég konzervatív és vallásos, ezért megkértem anyukámat, hogy szépen adagolja be neki, mert én nem merem. ( Lehet itt rontottam el? )Jó ( volt )a viszonyunk, de még is féltem elé állni. És a szobámba voltam, mikor hallottam, hogy apám üvölt, mint az idegbeteg, hogy az ő fia nem mocskos b*z.i, hogy úgy megver, hogy elfelejtem ezt a b*z.i témát örökre. Nagyon rémisztő volt, de úgy gondoltam, hogy hirtelen reakció, majd megnyugszik. Mikor meglátott másnap leüvöltötte a fejem, és azt mondta, hogy soha többé nem akar látni, takaródjak a házából meg egyéb kedves jelzőkkel illetett még, amit ilyenkor szokás mondani. Apa teljesen elfordult tőlem, ez volt 2 hónapja. 2 hónapja mintha idegen lennék. Anyával is egyre rosszabb ez miatt a kapcsolata, és ez mind az én hibám. Én nem akarom, hogy miattam külön menjenek, és az apukámat sem szeretném elveszíteni, de lehet, hogy már késő. Van párom, ő azt mondta, hogy nem az én hibám, hogy romlott a kapcsolatuk, apámmal meg ne foglalkozzak, ha ennyit érek neki. Én mégis úgy gondolom, hogy ha nem vallom be, akkor minden jó lenne. :( Hogyan kaphatnám vissza az apukám, és hogyan hozhatnám helyre a kapcsolatukat? Ti mit gondoltok erről? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm !
2014. aug. 17. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ez tényleg rendkívül nehéz téma, és sok ember nem úgy reagál erre, ahogy kéne. Nem a te hibád.

17/f

2014. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Először is eszedbe ne jusson magadat hibáztatni, elvégre nem tehetsz róla, hogy így születtél. A másik dolog, hogy tényleg nagyon szomorú, hogy így reagált apud,és ez egy olyan dolog amit én soha nem fogok megérteni,mert a szülőnek az a dolga, hogy szeresse és elfogadja a gyerekét úgy, ahogy van, de jobb, hogy kiderült, mint hogy egész életedben titkolóznál és nem vállalhatnád fel magad. Sajnálom, hogy ennyire rossz lett a kapcsolatotok,de talán idővel már máshogy fogja látni ezt az egészet. Remélem minden rendben lesz, fel a fejjel:)
2014. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát! Nehéz dolog ez. Nehezebb, mint gondolod. Édesanyád nem fog ellened fordulni és nem fog kitagadni sem. Lehet, hogy édesapád még azóta is sokkos állapotban van. Az ilyen dolgot nehéz elfogadni. Egyelőre nem igen tehetsz semmit. Várj türelemmel. Hátha édesapád lelke is enyhülni fog. Édesanyádnak is nehéz dolga van. Hiszen ő egyiketeket sem szeretné elveszíteni. De: még mindig jobb, hogy elmondtad, ha már biztos vagy az érzéseidben, mintha hazugságban élnél. Tudod a hazugságban élés, a struccpolitika felemészti az embert. Úgy sejtem jóérzésű fiatalember vagy. Ha erős érzelmek fűzték egymáshoz a családod tagjait, minden megoldódik. Hát, kitartást fiatalember!

Egy édesanya :-)

2014. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :) Már csak azt nem értem, hogy miért ebbe a kategóriába raktam..xD
2014. aug. 17. 23:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, kérdező. Talán reményt ad neked, hogy egypár hónapja egy apuka írt ide a tieddel majdnem szóról szóra megegyező történetet, csak a másik oldalról. Kidobta a fiát, a srácnak el is kellett költöznie, de az évek alatt rettenetesen megbánta az apuka. Aztán az itteni válaszok hatására újra megpróbálta felvenni a kapcsolatot a sráccal. Asszem végül sikerült is nekik.


Apukád dolga is nehéz. Tudod, amikor valakiben ekkora homofóbia van, az nagyon nagy részt neveltetési kérdés, és arról nem tehet, hogy milyen neveltetést kapott. Iszonyú szomorú, ha ez elszakít titeket egymástól, de nem a te hibád. Reméld, hogy túl tud lépni rajta.


Az, hogy elmondtad, szerintem szép és bátor dolog volt. Apukád úgy fogadjon el, ahogy vagy, nem úgy, amilyennek hisz...

2014. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ne hibáztasd magad. Ha emiatt szétmennek szüleid akkor nem is volt erős a kapcsolatuk. Ám érdekes hogy az én édesapám is homofób, de amióta megtudta hogy meleg vagyok még jobb is a kapcsolatunk ami tényleg fura. Apukád megfogja bánni amit most tesz. De én biztosan megszakítanám vele minden kapcsolatot. Amikor kellet nekem hogy mellettem álljon akkor elfordult. Ilyet nehéz megbocsájtani.
2014. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Részvétem kérdező, a családból csak az apukám nem tudja hogy meleg vagyok pont abból az okból mint nálad, én az anyukámnak mondtam el, ő meg elmobdta a nagynénémnek meg a nagyinak, mondhatni elvégezte a piszkos munkát és csak később szólt.. meglepődtem. Még a nővérem nem tudja, nemtodom mikor mondjam el neki :p. Sajnos csak annyit tudok segíteni, hogy mutasd be hogy a sztereotipiák hamisak, legyél "normális". 17/f
2014. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

El foglak keseríteni! Először is a beletörődés (mert az elfogadás az csak kamu) nagyon sok időt vesz igénybe!Soha többet nem fog úgy érezni irántad ahogy ezelőtt! Ezt tudomásul kell venni és ahogy neki a melegségedbe,neked ebbe kell beletörődni!Amit tehetsz az az,hogy még véletlenül se teszel vagy mondasz előtte olyan dolgot ami erre utalna és az még csak eszedbe se jusson,hogy a párodat valaha is bemutasd neki,ha csak nem ő kéri! (nem fogja)

Próbáld meg teljesen új alapokra építeni a kapcsolatotokat!

A szüleid közötti konfliktus is érthető,de ha normális a kapcsolatuk akkor a toleránsabb fél fog nyerni!:)

2014. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit még elmondhatsz majd apádnak,mert ebben viszont teljesen igazad van .

Nem kértem tőled az életet,fogadj el annak amilyennek csináltál .Ez nem egy betegség,állapot,amit ki lehet akár verni is valakiből .

2014. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!