Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat olvastam már a pozitív...

Sokat olvastam már a pozitív gondolatok erejéről és nagyon érdekel a téma. Viszont, azt nem tudom, hogy konkrétan hogyan lehet úgy befolyásolni a gondolatainkat, hogy azok pozitívak legyenek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A pozitív gondolkodás nem azt jelenti, hogy becsapod magadat. Nem kell rózsaszín felhőket képzelni, amikor láthatóan sz.r a helyzet. A lényeg az, hogy az ember megpróbál valami értelmet adni a pillanatnyilag kellemetlen történéseknek, problémáknak is: pl. igaz, hogy nagyon nehéz természetű főnököm van, de ezáltal tanulhatok jó kommunikációt, emberismeretet, és önismeretet is. Amikor legközelebb problémás emberrel találkozom, sokkal könnyebben fog menni. Vagy pl. nagyon kemény munka ellenére egy helyben toporgok, nem jutok előrébb, de ezzel az élet kitartásra, szívósságra nevel. Nem leszek olyan ember, aki feladja az első kudarcnál, ráadásul jobban tudom értékelni mások erőfeszítéseit is az életben. Szerintem valami ilyesmi a pozitív gondolkodás.
2014. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el Eleanor H. Porter Az élet játéka című könyvet! Azt hiszem az kellő felvilágosíást ad, hogy mi a pozitív gondolkodás :)

(egy nagyon kedves regény és tényleg jó!)

2014. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Bár én konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy milyen módszerekkel tudom befolyásolni a gondolataimat. Hogyan tudom elérni, hogy valaminek ne a rossz oldalát lássam, hanem a jót?
2014. máj. 20. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!