Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek szemelyiseg zavar...

Mit tehetek szemelyiseg zavar ellen? Hogyan hozhatnam helyre?

Figyelt kérdés

Ossze vagyok zavarodva, egyszeruen vmiert nem tudok onmagam lenni,elvesztettem onmagam, nem tudom mit akarok legbelul es nem is erzem. Tudom,hogy ez nem en vagyok,aki most vagyok. Teljesen mas vagyok azt erzem, de nem tudom ezt a felszinre hozni, es az a baj velem h mindig meg akarom masoknak mutatni h milyen vagyok stb, es igy ez az allando megfelelesik kenyszer is kinoz.. Neha azt is erzem,hogy a kornyezetem miatt se tudom onmagam adni.

Honapok ota ezzel kuzdom, mar nem birom.Megakarok valtozni, normalis eletet szeretnek.


Szeretnek kerni par tanacsot, aki hasonlo helyzetben van az irjon. Koszonom elore is. L/



2014. márc. 27. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Keressél olyan terapeutát, aki KIP módszerrel kezel.

Ha érdekel a módszer, megismerheted: https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg

2014. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

...Együttérzek, vannak efféle tapasztalataim. A leírás alapján nem tudom mennyi illik Rád, de hátha segít valamelyik része. :)

Mindenekelőtt, miért akarsz megfelelni? Hátha jobban átlátod, ha példát keresel kiknél van ez jelen, és akiknél nincs, azoknál miért..

De, ha eddig nem a saját értékrendszered szerint reagáltál le dolgokat, hanem úgy mint mások csak hogy elfogadtasd magad, akkor így is épültél be a tudatukba (hozzájuk hasonló gondolkodásúként)...és most eszerint viszonyulnak hozzád, meg ezt is várják el viszont, amibe egy idő után bele lehet fáradni.

Kezdd el felvállalni a saját ízlésednek megfelelő dolgokat és állj ki mellettük; ha valami nem nyeri el a tetszésedet, ne színleld hogy mégis, és ilyenek. Egy idő után kirajzolódik másokban az igazi személyiséged, és ne törődj azzal ha ez nekik esetleg fura. Találsz hozzád hasonlóakat, ha azt az énedet adod, ami szeretne kibontakozni.

A másik talán még idevágó tipp, ne másoktól várd az értékelést. (Talán ennek a hiányát érzed belül, mert mások nem éreztetik veled.) Ismételgesd amikor csak elbizonytalanodnál ("Szeretem magamat", "Becsülöm a teljesítményemet", "Értékelem a gondolkodásomat", és ami csak eszedbe jut) ; ez még nem önimádat, és talán segít egy kicsit. Tudod, a magad szeretete az első és legalapvetőbb másoké előtt. :)

Még egy tipp: hagyj fel a magad életét mindenkiéhez való hasonlítgatással, ha eddig tetted. Mindenkinek megvan a maga útja, te ne akard követni az övéiket.. Megérzed a sajátodét, ha mindezekre koncentrálsz.

...Legalábbis, ezek az eddigi meglátások, amik nekem segítettek. Írj nyugodtan privit, ha gondolod, eszmecserélhetünk. :) L

2014. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!