Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az ilyen gondolkodási...

Mi lehet az ilyen gondolkodási defektnek a neve? (nem anorexia, de evéssel kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Néha van úgy, hogy nincs itthon elég kaja (igen internet az van, de ez hosszú...) és akkor keveset eszek, naponta 1 db kenyeret velamivel, alapvetően nem azért mert fogyni akarok, de amikor észreveszem, hogy fogytam nem akarok visszahízni, sőt fogyni akarok, pedig teljesen tisztában vagyok azzal, hogy átlagos vagy éppen már vékony vagyok. (157 cm és 40 kg vagyok, véknyabban 36-37 kg)

Nem akarok csinos lenni és azért fogyni, hanem egyszerűen amikor elkezdek fogyni, akkor úgy érzem, hogy teljesítettem valamit és nem szeretnék visszahízni normálisra, sőt még le szeretnék adni pár kg-ot, pedig úgy nagyon csúnya lennék, de inkább a számok érdekelnek, mint a tükörkép.

Attól félek, hogy ha jövőre megyek dolgozni a felnőttek körében lenézett lesz az ilyesmi, mert meglátszik a fogyás, néha 2 db csont a 2 karom.. pedig nem igazán tudom kontrollálni azt ahogy gondolkodok. Lenézem azokat akik rossz példát mutatnak és úgy látszik én is ilyen felnőtt leszek, csak éppen nem alkoholista leszek, hanem súly megszállott, úgy érzem hasonló függőség.


2014. aug. 19. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez elég rosszul hangzik. Szerintem nincs "hivatalos" neve, maximum kényszeres megfelelési vágynak tudnám nevezni. De attól még hogy nincs rendes neve, még ugyanúgy egy probléma.
2014. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!