Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik a pszichiáterhe...

Hogyan működik a pszichiáterhez történő menés?

Figyelt kérdés
Sajnos, depresszióval, szorongással küzdök, és úgy érzem, szakemberre van szükségem. Még sohasem voltam, ezért is érdekelne, hogy egy pszichiáter pl. pénzbe kerül, és ha igen, milyen árak között mozog? Mi történik a találkozásokon?

2014. aug. 19. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Megfogalmaztad a problémádat, ezek után keresel egy orvost a környéken... lehet nem fizetős is TB-alapon a körzeti rendelőben.

Első találkozáskor bemutatkozol elmondod, amit fent felsoroltál, ha pszichiáterhez mész az, ha úgy találja gyógyszert ír, de ragaszkodj a beszélgetésekhez, mert a gyógyszer csak a tüneteidet fogja elnyomni. Ettől nem oldódik meg semmi. Szóval terápia(beszélgetés), ha csak bogyókkal tömköd, keress mást.


Kapsz gondolkodtató kérdéseket, feladatokat, ami egy izgalmas dolog, mert megismerheted önmagad. Sok sikert, no para! :)

Ja, a magándoki 5ezertől fölfelé, de azt kalkuláld bele, hogy eleinte hetente 1x-2x menned kell, úgy havi 20ezer alatt nem úszod meg + a dilibogyók ára.

2014. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj elsőre. Ő majd segít elindulni...
2014. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 fajafogam ***** válasza:

Szia!


Úgy működik hogy elmész a háziorvosodhoz és kérsz tőle egy beutalót. Én 18 év alatti vagyok és nekem mondták hogy kb októberre fogok kapni időpontot.

Nekem is volt mostanában depim és szorongásom, hát ha több hónapja tart akkor menj el és szerintem sürgős beutalót adnak szal előbb kapsz.

De én azt mondom hogy menj el beutalót kérni, és kezdj el szedni multivitamint, igyál ásványvizet (nekem vashiányom közrejátszott) és rendszeresen mozogj, és ne figyelj a tünetekre, légy olyan emberekkel akiket szeretsz és ha nem javul akkor menj pszichiáterhez. Ne aggódj, én reménytelen voltam de kigyógyultam belőle! :)

2014. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!