Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós fiatal? Hogyan segíthetnék rajtuk?

Figyelt kérdés
Megértem, a szomorúságot. De azt, hogy odáig fajuljon, hogy bántsák magukat... Sajnos én is bele estem ebbe a hibába. De ezek a tinik is olyanok, hogy nem vigyáznak az egészségükre. Nekem sem volt eszem. Most bármit megadnék, hogy egészséges legyek. De ha már nekem nem adatik meg. Hogyan segítsek másnak? :(
2014. aug. 26. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Tanulj pszichológiát!

Tipp: Elsőnek segíts magadon! :D

2014. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Èn azert lettem depresszios mert csaladtagom ongyilkossagot kovetett el. Mi itt maradtunk a hitelekkel es minden kilatastalan annak ellenere h dolgozom es kozben suliba jarok.
2014. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha magadon nem tudsz segíteni, másnak, hogy segíthetnél?

Még ha tudja is az ember, mitől lenne jobban, az oda vezető utat is tudja, de a betegsége megakadályozza a helyes döntésekben...

Van amitől ideig-óráig jól érzed magad, amilyen választ kaptál, de a tényleges segítség nem ezen az oldalon van..

2014. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem értitek a kérdésem :D

Én nem vagyok depressziós. Nekem más betegségem van.


Én csak szeretnék nekik segíteni, hogy ne csinálják azt amit mert oda juthatnak ahova nem akarnának, később pedig meg fogják bánni.

2014. aug. 26. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudsz nekem munkát biztosítani?

Akkor sehogy.

-Egy depressziós fiatal

2014. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl Segíts, hogy mit is akarok az élettől, mert én nem tudom :)
2014. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is depressziós vagyok és az iskola miatt ,annyira rossz alvás hiányom van már pszihológushoz is járok. :/ (nem tudom ,hogy mi az oka amint elkezdtem ide járni elkezdtem bántanni magamat és folyton az öngyilkosság jár a fejemben) szerintem ez az osztályfőnök miatt van..minden be hazudott a családomnak ,akik most már egy szavamat sem hiszik el. És nem csak velem volt ez így az egész osztályommal ez van volt aki anorexiás lett e miatt..
2014. aug. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

sajnos érdemlegesen nem tudsz segíteni. én úgy gondolom, egyedül egy szerettünk (család, barát, pár) tud támogatást nyújtani, mutatni, hogy van miért kijutni ebből, hogy mellettünk állnak. illetve némi segítséget krízis esetén nyújthat egy pszichológus is, aki talán kicsit rávilágít arra, hogy nem minden reménytelen, át lehet vele beszélni megoldásokat adott életszituációkra, amik kicsi értelmet csempésznek a jelenbe, talán. szóval végül is hasonlóképpen te is segíthetsz, ha meghallgatod a másikat és megoldásokat, lehetőségeket beszélsz át vele. persze ez nem működik, ha épp semmi probléma nem akad, "csak" a depresszió.

arról fogalmam sincs, ki lehet-e gyógyulni ebből valaha. szörnyű egy betegség, az biztos. csakúgy, mint millió másik még, legyen az akár mentális, vagy fizikai, amik talán egy életre szólnak.

én is depressziós vagyok már sok éve, a kiutat nem látom és elindulni sem tudom, merre kéne. az biztos, mindenki csak magán segíthet igazán. :)

2014. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
53%

Kerdesednek tobb pszichologiai hattere van.

Egy 14 eves lehet azert depresszios mert szenved.

(Nem olyanokra gondolok akik hazudgalnak stb..)

Vanak olyan kamaszok akik tenyleg sajnaltassak magukat.

Visszont az emberek 100%-bol max 30%-20% kamasz/felnott szenved igazan sulyos depresszioban. Ha a kamasz el kezdi magat vagdosni az nem azt jelenti h sajnaltatja magat ha nem azt jelenti h belul neki mar annira faj h nem kepes esszel fel fogni a dolgokat el vakitjak a sajat problemai. Pl az iskolaban nem kedvelik ezert a kabatjan tapossnak le kopik, nem engedik be a terembe ot, mindenek el horgyak ot pl szemet kis liba es ez meg nem szamit durva szidasnak. Otthon nem erzi magat bisztonsagba pl apja alkoholista, elege agressziv ember es az alkohol csak ra segit egy lapattal piszkaljak mert nem tud helyes irni. Mindig csak negativ vissza jelzest kap. Ezek a dolgok egy kamaszt lelkileg nagyon meg tudnak viselni. Oly annyira h allandoan a halal gondolatara tud gondolni, nem erdekli ot mas csak azon gondolkodik h pusztitsa el magat. Itt mar sulyus depressziorol van szo. Nem gondol masra mint a halara, nem latja semmibe a jot csak a rosszat, ugy erzi senki nem erti meg, mindenki ellene, o pedig egyedul. Kivulrol nezve egy ember azt gondolja hogy sajnaltassa magat pedig nem. Vanak igenis komoly helyzetek amikor nagy a baj. Mivel ezt egy kivurol nezo ember sajnaltatasnak vesszi o is be szal a " jatekba" olajat tesz a tuzte.

A 14 eves kamasz mar lelkileg meg torik. Nem esszik isszik. Csak egy szoban ul es gondolkozik az pusztitasan vagy azon h miert o szenved miert batsak ot miert nem vesszik esszre h faj belul h eleg h szerettetre vagyik megertesre bisztonsagra. Ilyenkor mar pszichologus keves lesz.

Kamasz el temeti magat a sajat problemajaba. De errol nem beszel senkinek nem keresi az ember tarsasagat. Mar nem erdekli ot semmi ase h mit csinalnak a kabatjaval egyebb dolgaival. Ez a sulyos depresszio. Az onsajnalat az arrol szol h az embereknek nyafog h nem szep az elet es h nemis akar elni.. de ezt csak mondja.

2015. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fura, hogy remeték, akik évekre barlangokba sivatagokva száműzik magukat a világ legkiegyensúlyozottabb emberei pedig se kabátjuk se családjuk se semmijük csak lelki békéjük van. A megoldás nem oda kinn van...
2015. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!