Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség 2 éve. Elmúlik...

Pánikbetegség 2 éve. Elmúlik valaha is? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A pszichiáterem antidepresszánst + nyugtatót írt fel. Ezeket másfél évig szedtem, de elkezdtem hízni plusz elegem is lett a sok gyógyszerből,így már csak a nyugtatót szedem.


Sajnos szükségem van rá,mert naponta rám tör az érzés,hogy mindjárt megáll a szívem,vagy infarktust kapok.

Minden leletem jó lett.


Hogy küzdhetem ezt le gyógyszerek nélkül?

Vagy sosem lesz vége,és egyszer a sok pánikolástól tényleg megáll a szívem?


Nem bírom már sokáig így...


Előre is köszönöm a válaszokat! 24/L



2014. aug. 31. 16:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy boldog párkapcsolatban élek, szeretem a munkámat, szóval elvileg semmilyen körülmény nem indokolná ezt a betegséget...

A dokim szerint egyszerű szerotonin-hiány az agyamban, és ezért kell az antidepresszáns is.

2014. aug. 31. 16:45
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, csak a gyógyszerek nem tudnak segíteni, gyakran észlelhetők úgynevezett maradványtünetek.

Az igazi "jobban létet" hosszú távon a kombinált kezelés tudja biztosítani: a megfelelő gyógyszeres terápia

kiegészítve pszichoterápiával és életmódváltás.


Azt javasolom, hogy konzultáljon a kezelőorvosával a komplex terápiás lehetőségekről.

2014. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg voltam. A gyógyszerek( antidepi+nyugtató), és a doki segítségével meggyógyultam, legalább is azt hiszem. Nem tudom, mi lehet nálad, hogy nem hatnak a gyógyszerek, vagy még mindig megvan a pánikbetegséged oka? Megírnád milyen gyógyszereket kaptál, és milyen volt a hatása?

Különben nem áll meg a szíved, de valóban nagyon rossz lehet így élned. Kíváncsi lennék a válaszodra...

2014. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát én Cipralexet szedtem, minden nap 2-szer 10 mg-ot reggel, és naponta 3-szor 1 szem 0,5 mg-os Xanaxot.


Igen, talán egy kicsit jobb volt,amíg mindkettőt szedtem,de hirtelen elkezdtem hízni,úgy hogy egészségesen élek és rendszeresen sportolok.


Ekkor lett elegem az egész gyógyszerezésből ( ez volt fél évvel ezelőtt), letettem magamtól a Cipralexet. Tudom, nem lett volna szabad hirtelen, meg is volt a mellékhatása, 2 hétig folyamatosan szédültem,aztán elmúlt.


Most már csak a Xanaxot szedem, általában délután egy szemet, és este egyet,vagy másfelet, attól függ mennyire érzem ezt a "mindjárt megáll a szívem" érzést.

Sajna szinte mindennap érzem. :(


Nem tudom mi lehetne a megoldás...:(

2014. aug. 31. 20:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, megírnád, hogy Neked milyen tüneteid voltak, és a gyógyszerek mellett mi az,ami segített?
2014. aug. 31. 20:14
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
Citaroplán hatóanyagú tablettákat szedek de felezem hónapok óta (májustól). Nem egyik napról a másikra hagytam abba magamtól döntöttem így. Reményeim szerint egyszer majd elhagyhatom. A pánikbetegség az olyan hogy élethelyzetek,epizódok rögzülnek a tudatalattiban és a legkisebb inger (egy rossz hír stb.) bármikor kiváltja. A pánikos szinte várja a bekövetkeztét és bár az eszével tudja hogy pld. neked nem fog megállni a szíved de mivel jön az érzés menetrendszerűen felülírja a józan ész logikáját és ott a szívdobogás,légszomj és társaik. Egyet tehetsz: nem küzdesz ellene sőt azt mondod neki hogy csináljuk végig gyere. Kíváncsi vagyok meddig mész el. Mikor nem gerjeszted magad és ezáltal a pánikot lassan lecseng. Te ezt sikerként éled meg és ezzel felvértezve már nem pörén fogadod ha újra kedve támad szórakozni veled.
2014. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
En is panik beteg vagyok es depreszios nyugtatott szedek nem merek egyedul menni sehova rosszul erzem magam ram jonn a panik mikor lesz ennek már vege nem szeretnem igy elni az eletem
2014. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg voltam úgy egy évig. Meg is gyógyítottam magam. Annyi volt a módszerem, hogy elmagyaráztam magamnak, hogy csak a fejemben van a dolog, igazából semmi bajom. Mert tényleg így van. El kell hinned, vagyis el kell fogadnod azt a tényt, hogy csak képzeled, igazából semmi nem indokolja a rosszulléteket, csak a gondolataid. Aztán lassan el is múlt teljesen. Azt is mondogattam magamnak, hogy néézd, más nincs is rosszul, nekem se kell rosszul lennem... Felfogtam, hogy csak képzelem, segített!!!
2014. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha érzed, akkor mondd, hogy csak beképzeled, és nevess rajta!
2014. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

sziasztok! :)

én is pánikbeteg voltam, és sikeresen meggyógyultam, teljesen magamtól, pedig én már olyan szinten voltam, hogy még az udavrra se mentem ki egyedül :S


[link]


én ezen az oldalon iratkoztam fel egy ingyenes úgymond tanfolyamra, ami segített nekem. aztán mikor már úgy éreztem, hogy na most menni fog, akkor elkezdtem kitűzni magam elé a kisebb célokat, pl:elmenni egyedül a kispostára stb.. és ezt ismételgettem, és aztán jöttek a nagyobb célok.. nekem bevált :) újra van munkám és örülök, hogy nem kell függenem senkitől :)

2014. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!