Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatért a pánikbetegségem?

Visszatért a pánikbetegségem?

Figyelt kérdés
16 éves koromban pánikbeteg voltam..halálfélelem, rosszullétek, ájulás. Akkori párom, elhagyott(kb komplett hülyének nézett) 9 hónapig rivotrilt szedtem, s 2 évig pszichológushoz jártam, heti 2 alkalommal. Aztán elváltak útjaink, hisz "rendbe" jöttem. Fél éve viszont újra, szembesülnöm kellett a halálfélelemmel..s ez azóta is tart. Sőt, mostanság egyre lehangolóbban érzem magam. Egy hónapja elkezdtem füves cigiket szívni. Segített, de csak felszinesen. Tegnap rám jött egy roham, elájultam s nem is ott ébredtem, ahol eredetileg voltam..bár ez biztos a drog hatása volt. Nem tudom mit tegyek. A mostani páromnak, nem tudom, hogy mondjam el, vele 2 éve vagyok, együtt..egyedül ő az aki észreveszi, hogy valami nincs rendben...de inkább hazudnám, azt, hogy megcsaltam, minthogy az igazat kelljen elmondanom. A pszichológusomhoz, szintén nem mehetek vissza, hisz ő a lelkemre kötötte anno, hogyha droghoz nyúlok, nem fogad. Mit tegyek? Valaki, valamit..:/

2014. aug. 22. 21:00
 1/4 A kérdező kommentje:
22/F
2014. aug. 22. 21:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A cuccot inkabb hanyagold.Sportolj az segiteni fog(rajtam segitett).
2014. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Oszt' miért nem mondod el neki? Mármint miért nem mered?


Létezik pánikbetegség, lehet korrigálni pl. ókori módon (ahogy a görögök) alkohollal, de abból csak alkoholbetegség lesz.

A minden esti fűtől meg szép üres zseb. (Más esetleges mellékhatásokat ne vitassunk, mert az egymagában több oldalnyi vitát generálna.)


Nekem is volt hozzá szerencsém egy autóbaleset után, mármint a pánikrohamokhoz. Az életem komolyabb problémáinak megoldása és pár dolog átrendezése (életvitelben és fejben egyaránt) segített - konkrétabban állást váltottam, nagyon visszafogtam a koffeinfogyasztásomat és megszabadultam felesleges, de nyomasztó kötelezettségektől.


Magyarázd el neki mi az ábra, közben meg keress rá ilyen segédeszközök (gyógyszer, szesz, fű) nélküli megoldást.

Ha nem tudja megérteni, akkor lehet jobban is jársz - persze nem kell előadni a nagyhalált, vagy túldramatizálni, mert biztosan van a pánikbetegségnél rosszabb is.

2014. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha visszatért a pánikbetegséged, azt jelenti, hogy a pszichológusod nem gyógyított meg.

Kiképzett pszichoterapeuta-e a pszichológusod?

Milyen módszerrel kezelt?

Fontos kérdések a továbblépésed előtt, mert lehet, hogy másnál kellene folytatnod a terápiát.

A drog valóban csak súlyosbítja a helyzetedet.

Írhatsz privátban is.

2014. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!