Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fejlesszem a tájékozódá...

Hogyan fejlesszem a tájékozódási képességemet?

Figyelt kérdés
Egy-egy helyen elég sokszor kell járnom ahhoz, hogy megjegyezzem az útvonalat. Hogyan lehetne ezen javítani?
2014. szept. 1. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Na jó de most mi a célod, hogy bizonyos helyekre mindig eltalálj ugyanazon az útvonalon, vagy épen hogy jobban átlásd a teret, hogy ha épp cél nélkül is mész bárhová, tudd, hogy kb mi merre fekszik tőled?


Megjegyezni útvonalakat nyilván tanulással, úgy értem minél többször végigmész rajta... és hogy neked mi segít jobban, hogy felírod, jobbra-egyenesen-majd kétszer balra és végig, vagy látod a térképen, vagy épp felrajzolod magadnak papírra térképről....


De ha úgy általában akarsz ügyesebben tájékozódni és esetleg tudni merre van észak, dél, stb, akkor fogj térképet és tájolót, és játssz! Akár kezdő tájékozódási versenyekre is elmehetsz, szoktak ilyenek lenni közeli erdőkben, de a legalapabbak néha városi parkokban is, gyerekeknek is, családoknak is, felnőtteknek is...

2014. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is ez a bajom :S Szólj, ha találtál vmi jó trükköt rá! Amúgy kicsit nekem segít, ha közben telefonnal gpsen követem az útvonalat. Így 'duplán' látom :D Talán jobban megragad így.
2014. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!