Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hasonlítom magam mindig...

Miért hasonlítom magam mindig másokhoz?

Figyelt kérdés
Ha kimegyek az utcára, mindig másokat nézek és legtöbbször jobbnak találom őket mint magamat, külsőleg, akiket pedig ismerek mindenkit sikeresebbnek látom mint magamat.Van még itt valaki aki hasonlóan gondolkodik?
2010. jan. 17. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Kisebbrendűségi komplexusod van?

Én pont ellenkezőleg vagyok. Ritka az akit jobbnak találok.

Ránézek az emberekre és azt gondolom, mekkora egy szerencsétlenség, hogy nézel ki te nyomorult.

Ritka az, ha valakit eltudok példának fogadni bármiben is.

2010. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Na akkor te is egy remek ember lehetsz első válaszoló. Magyarországon a szarból egyre több lesz, valahogy nem akar fogyni.
2010. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pl, itt van a második kommentelő.

Mekkora egy lúzer, hogy mások kommentjeit kommenteli. Aztán siránkozik, hogy itt tart Magyarország, amikor ő a legnagyobb szerencsétlenség. :D:D:D

2010. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is válaszoljon végre valaki; velem is elő szokott fodulni, főleg, amikor rossz napom van. Szerintem önbizalomhiány az oka.
2010. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó kommentelő is írta ennek az oka az önbizalomhiány,sok embernek vannak ugyanilyen problémái.
2010. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megoldás?
2010. jan. 17. 23:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Ellentmondás, de én kint az utcán a kritizáló, fikázó ember vagyok, de otthon pl. nem engedem be a fürdőbe a férjem, vagy leoltatom vele a villanyt este, mert szégyellem a testem, magam. Szóval, ha fikázok másokat, azzal valószínű, hogy magamnak bizonygatom, hogy mindenkiben van hiba, ha nincs retus gomb. Egyébként meg akik tök jól néznek ki, azoksem elégedettek magukkal....megoldás? talán el kéne fogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, de az rohadt nehéz, mert egészen mást próbálnak belénk erőltetni a médián keresztül, vagy találd meg azokat a ruhákat, frizit, sminket, amelyben kimondottan jó csaj vagy és elmúlik. Vagy keress magadnak egy ultragáz barátnőt, akinél jobbnak érezheted magad! Csak ne éreztesd vele! :-))))vicc volt
2010. jan. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok:D

Igazából még nem jöttem rá a megoldásra hogyan fogadhatnám el magamat, de biztosan nem úgy hogy valakit lenézek, leértékelek és hozzá képest leszek jó.

2010. jan. 19. 15:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is önbizalom hiány. Velem is ez volt,de aztán elkezdtem az egyetemet és több sikerélményem is volt,akkor kezdtem el azon gondolkozni, hogy csak jó vagyok én valamire.Kicsit több lett az önbizalmam, meg jött a párom és ő is sokat segített ebben. Egyébként még ma is küszködök önbizalomhiánnyal meg néha kishitűséggel,de már nem olyan nagy a "baj" mint régen. Szerintem csinálj olyan dolgokat, amikben sikeresnek érzed magad, pici sikerélmények talán segítenek.

Ez a hasonlítgatás másokhoz pedig szerintem egy emberi szokás, mert végülis ez visz előrébb.Pl.ha látom, hogy a csoporttársam tanul akkor én is előveszem az anyagot, nehogy lemaradjak. Gondolkozz el a pozitív jellemzőiden. Mitől jobbak az utcán levő emberek mint te?Biztos benned is sok az érték, csak még nem jöttél rá, hogy mik azok.

Sok szerencsét!

2010. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak köszi a tippet ;) ez nekem is jól jött :P
2010. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!