Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 30 év felett, ha valaki...

30 év felett, ha valaki befásul mit tegyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan írjon, aki 30 év feletti, vagy tudja rá a választ! Ha 30 év felett az ember befásultá válik, ha eleged van már mindenből. Fásultsággal mit lehet kezdeni? Ha reménytelennek tűnik minden. E mellett életuntság, kilátástalanság mit lehet kezdeni, hogy helyre rázódjon egy kicsit? Hogy szedje össze magát? Írjatok! Köszi!



2014. szept. 7. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pszichológust vagy orvost ajánlanék, mert ez már depresszió.
2014. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A befasulas akkor tortenik meg ha mar nem ugy elsz hogy maximalisan kihasznald a lehetosegeidet.


Tobb uton el lehet indulni, a lenyeg az hogy legyen elotted egy motivalo cel, ami tenyleg motival, tervezd meg hogy milyen lepeseken keresztul fogod elerni es ird le. Irj naplot arrol hogyan haladsz. Modositsd a celt ha rajossz hogy valami jobbat taltal ki.


Ha semmi motivalot celt nem tudsz kitalalni akkor segits masoknak akik raszorulnak, az neked is segiteni fog. Rengeteg alapitvany, szervezet, menhely, stb van ahol valoban kell segitseg.

2014. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
#1 Hogyan sikerult neked ennyibol depressziot diagnosztizalni?
2014. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nos, egy munkanélküli nem teheti meg azt a luxust, hogy önkéntesként segítsen, mert ahhoz be kell járni, meg egyéb költségek. Egyik meghatározó ok a fásultságnak talán a munkanélküliség, egyedüllét, alig él rokon... Az ünnepek a legrosszabbak...


Naplóírás miért jó? Észben is lehet tartani, így ha túl negatív épp valami nincs papíron rögzítve. Nem?


:) Első komis! A fásultság, nem tudom, hogy egyenlő a depresszióval, az a baj, ma már mindenre azt mondják, hogy depresszió, mikor az egy betegség, én úgy tudom. Egyszerű lehangoltságra, unottságra, szomorúságra is ezt mondják, pedig nem hinném, hogy ugyanaz.

2014. szept. 7. 18:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Onnan gondolom, amit írtál:


[link]

2014. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nekem az a megérzésem, amit az egyik válaszoló már írt.

tehát valahogy több van benned, amit nem hoztál ki magadból.

nyilván régebben voltak álmaid, csak feladtad őket.

úgy teszel, mintha a munkanélküliség egy tartós, kiút nélküli állapot lenne.

nem cselekszel, egy csomó energia benned pang.

emiatt vagy fásult.

hogy mit tegyél, arra végezz kutatómunkát. az interneten rengeteg dolog van arról, hogy hogyan adjunk értelmet az életünknek.

2014. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én 27 éves vagyok.


Ezt a kérdést én is írhattam volna.


Egészet összefoglalva - Elfáradtam


2. válaszoló jól írta -


A befasulas akkor tortenik meg ha mar nem ugy elsz hogy maximalisan kihasznald a lehetosegeidet.


Ez rám teljesen igaz...sajnos mások miatt én nem tudom kihasználni.

Motiváció ? már elvesztettem, éppen ezért.



6- os válaszoló írta


valahogy több van benned, amit nem hoztál ki magadból.

nyilván régebben voltak álmaid, csak feladtad őket.


Ez nagyon is igaz rám...de már ne mtudok semmit tenni ez ellen. Én akartam de nem hagyták.



Gondolom ez a kérdezőre is igaz mind.

2014. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Gyökeres megoldást, változást az jelenthet, ha szilárd alapra helyezed az életedet. Az újszövetségben Jézus Krisztusra használják a szikla, szegletkő kifejezést, több helyen is. Aki sziklára építi házát, a nehézségeket, vihart is kibírja, aki homokra épít, annak háza összedől megpróbáltatás idején. Ha Istenre alapozod az életed, megjön az életkedved, és csak jól járhatsz.


„Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik.”

(Luigi Giussani: A kereszténység kihívásának eredete)


A kereszténység számos előnnyel bír:


1) Istennel kapcsolatot tarthatsz

Ján 10,9

„Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.”


2) gondviselés

Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


3) a megpróbáltatásokat ki tudod állni

1 Kor.

10,13 „de hű az Isten, a ki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek.”


egy 30as

2014. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

27 éves válaszolónak: "akartam, de nem hagyták":

képzeld, nekem sem hagyták, és 29 évesen kezdtem el azt az egyetemet, amit 18 évesen kellett volna.

Nem mások fogják meghatározni, ki, mi lesz belőlem.

ha később is, de megcsináltam.

2014. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tudjátok az egészben az a legrosszabb, hogy hiába küzd, akar az ember valamit elérni, ha mindig falakba ütközik. Ez nagyon lehangoló, kedvrontó. Történnek közben olyan negatív dolgok, amik ellen nem tehetsz és az is lehúz. Nagyon nehéz felállni, újra hinni,a dolgokban. Én sem ilyen voltam, sokkal több élet, "tűz", "láng" volt bennem és hittem magamban egy időben, fiatalabb koromban. Ez megváltozott az évek múlásával sajnos. Most meg bizonytalanság, félelem van bennem, félek az ismeretlentől, félek belekezdeni új dologba, félek attól hogy bukok megint és azon hogy rágom át magam. Nah ez a gáz. Tartok attól, hogy amiért eddig küzdöttem és pénzt, időt áldoztam rá fölöslegbe fog elszállni. Mindig csak a muszáj van bennem és ez erőszak, nincs elég erőm, hogy azt mondjam és el is higgyem, hogy menni fog. Nincs családom, nincs párom, 1 rokonom van akire számíthatok, mert mindenki meghalt. Szóval nehéz, de igyekszem.


Köszönöm a hozzászólásokat! Sajnálom, hogy van aki 27 évesen így érez :/

2014. szept. 8. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!