Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez szülés utáni depresszió?...

Ez szülés utáni depresszió? Vagy rossz a fog. Gátlóm? Én nem lehetek depressziós.

Figyelt kérdés

7 hónapja szültem. Imádom a kisfiam. Nagyon jó a házasságom, szépen élünk, nem vagyunk tehetősek, de minden amire szükségünk van megvan.

A terhességem csodaszép volt, imádtam. Tervezett baba, 1 évet vártunk rá mire összejött.

4 hónapja teljesen kifordultam magamból és ezt a férjem is észrevette már egy ideje...

Lehangolt vagyok, nem élvezek semmit, csak vagyok és várom az estét hogy aludhassak.

Nem tesz boldoggá semmi.

A babánkat szépen ellátom, boldog baba, jó baba, nincs vele semmi gond.

Mosolygok rá, nevetek vele, de ahogy vége a pillanatnak megint mindent gyászosnak látok.

Állandóan idegeskedek hogy ezt kéne venni meg azt kéne venni de most másra kell a pénz. Ezek nem nagy dolgok és nem életbevágóak, mégis az őrületbe kergetem magam vele.

Rendmániás lettem és nem a gyerek miatt, hanem mert azt érzem hogy itthon vagyok és kötelező állandóan pakolnom, takarítanom.

4 hónapja szedem a fog.gátlóm, sajnos nem azt amit elötte szedtem mert az nem volt jó szülés után.

4 hónapja meghalt a szexuális életünk, a libidóm a béka segge alatt és ezzel együtt a hangulatom is depresszióhoz közeli.

A férjem próbál segíteni, de nem tud, ő is és én is tanácstalan vagyok.

Voltam nőgyógyásznál aki írt fel új gyógyszert, két hét múlva kezdem azt, de állította hogy a gyógyszertől nem lehetne ilyen bajom.

Féltem a házasságom, féltem magamat, soha nem voltam ilyen, teljesen kifordultam önmagamból, nem ismerek magamra.

Itt a gyönyörű gyerekünk, a jóképű férjem akit nagyon szeretek, minden rendben csak én vagyok meghülyülve.

Mi ez? Depresszió? Vagy tényleg a gyógyszerrel lehet baj?

Én soha nem voltam ilyen.

Én egy vicces, életvidám, bohókás lány voltam mindig is. A szexet imádtam, még a terhesség alatt is szinte naponta szeretkeztünk. Most meg úgy vagyok vele hogy tudom hogy jó a férjemmel, szeretek vele szeretkezni, de isten ments, hozzám ne érjen...

Tegnap volt egy nagy veszekedésünk ez miatt, szegény segítene, de már nem bírja ő sem ezt a feszkót ami körülöttem van.

Segítsetek!!!

És kérlek ne higgyétek hogy egy unatkozó anyuka vagyok, főzök, mosok, takarítok minden nap, a babával is nagyon szépen foglalkozom, nem akarom elhagyni magam, de belül tombolnak a hormonok és megzakkantam...


2013. okt. 25. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még ugyan nem vagyok anyuka, tehát ahhoz a részéhez nem tudok hozzá szólni, hogy azért vagy-e ilyen mert nem olyan régen szültél. Viszont az első fajta fogamzásgátlótól, amit szedtem nekem is ilyen tüneteim lettek, folyamatosan ingerült voltam, dühös, minden ok nélkül, majdnem ráment a kapcsolatom olyan szinten nem voltam normális. A libidóm 0 volt, ha már csak arra gondoltam, hogy szex, minden bajom volt, mindig kerestem a kifogásokat, hogy most miért ne. 1 évig szenvedtem vele, majd abbahagytam teljesen 2 évre, minden jó lett. Most másik fajtát kezdtem el, szerencsére emellett már nem érzem ezeket a tüneteket. De én többektől hallottam, hogy fogamzásgátló hatására ilyen tüneteket produkáltak. Milyen fajtát szedsz? Egyébként ezek a tünetek a betegtájékoztatóban is le vannak írva, mint lehetséges mellékhatás, szóval nem teljesen alaptalan.
2013. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nézd, sokáig en is azt hittem, hogy a depresszió csak hiszti - aztán elkapott engem is. Konkrétan nálam kémiai depresszió lepett fel - valami miatt leállt a hormon termelés a szervezetemben - de par hétbe beletelt, mire kiderítették. Gyógyszerrel rendbe hoztak -fel évig kellett csak szednem- de várható, hogy bármikor elő jon ujra. Azzal nem veszitesz semmit, ha felkérésére a háziorvost es elmondod a tüneteket.
2013. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gestomix30-at szedek.

Annyi időt még hagyok magamnak hogy kipróbálom az új gyógyszert.

Bárcsak a gyógyszer miatt lenne ez az egész.

2013. okt. 25. 12:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem biztos,hogy depresszió,hanem nagyon nagy mértékű fáradtság.A természetes,hogy állandóan csinálsz otthon valamit,hiszen otthon vagy,és a gyerek miatt(még ha ezt nem is érzed)ösztönből jön,hogy rendnek kell lenni,mert a gyereknek az a jó,ha tisztaság van.A fog. gátlónak sajnos van egy ilyen mellékhatása,hogy a libidót teljesen elnyomja.Én a terhesség előtt 3 évig szedtem,nem igazán voltam egy szexőrült.Majd amikor letettem,mert terveztük a babát,megvoltam őrölve.Nagyon sokat kívántam.Terhesség alatt elvoltunk tiltva a szextől(de nem is kívántam egyébként sem),majd szülés után újra nem kívántam,állandóan fáradt vagyok azóta.Én is szedek már 4 hónapja fog. gátlót,szerintem ez is rátesz még egy lapáttal.De amióta megszültem,állandóan fáradt vagyok,esténként én is csak azt várom,hogy fekhessek le aludni.A férjem szinte soha sincs itthon,3 m.helyen dolgozik,anyukámék 30 km odébb laknak,úgyhogy nincs úgy segítségem,egyedül vagyok napról napra a babával.Hála Istennek a férjem teljesen megérti,hogy nem vagyok valami aktív este,hanem szex helyett inkább alszunk,mert ő is fáradt.De azt sem nem akarom,hogy tönkre menjen a házasságunk,még csak másfél éve házasodtunk össze,és még elég fiatalok is vagyunk.Én mondjuk nem érzem,hogy tombolnak bennem a hormonok,csak mérhetetlenül fáradt vagyok.Amióta megszületett a kisfiam egyetlen egyszer sem aludtam ki magam rendesen. :/ Mondom,az én véleményem az,hogy nem biztos,hogy depresszió,sokszor egy kiadós alvás és egy kis kikapcsolódás megoldja a szürke hétköznapokat,de ha úgy érzed,akkor keress fel egy szakembert,és kapsz rá gyógyszert.


5 hós 3 hetes kisfiú anyukája

2013. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De igen, ez depresszió. Jobb lenne szakembernek kibeszélni magad, és a segítségét kérni, mert egyre inkább mélyebbre fog rántani, ahogy engem is. Nem kizárt, hogy mi nem maradunk együtt a férjemmel......lépj időben.
2013. okt. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem első körben el kellene hagyni a fogamzásgátlót, mert bizony okozhat ilyesmit.

Ha az nem segít, akkor nyilván nem az volt a gond, akkor tovább kell keresni. De először tedd le a tabit!

2013. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szoptatsz? Mert ha igen, akkor mostanra simán kimerülhettek a tartalékaid. Bármilyen vitamin-, vagy ásványianyag hiányod lehet. Omega-3, magnézium, cink lennének azok, amikre első körben érdemes gondolni. Az omega-3 hiány kifejezetten depressziós tüneteket okoz.

De a fogamzásgátló szintén lehet gyanús. Válts másra (ahogy írtad is), vagy más módszerrel védekezzetek.

2013. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
először is, vérkép, mert akár vashiány is lehet, másrészt a hormonok, én semmiképp nem gondolnék rögtön depresszióra, csak ha a fizikai/biológiai okokat kizártad.
2013. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet a fogamzásgátló az ok! Először is hagyd abba, vagy próbálj ki mást (látom ezt teszed), ill. ahogy előttem is írták vitamin és ásványi anyag hiánya is produkálhat ilyet, szedjél valamit! Erre rátesz még a kialvatlanság, a monotonság. Próbálj meg kikapcsolódni!
2013. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

A vitamin hiányban igazatok lehet, de a fáradtságra és kialvatlanságra nem fognám mert éjszaka csak egyszer kel fel a kisfiam inni és annyi. Nem mondom hogy hu de sokat alszik, de nem vagyok kimerülve. Amúgy tápszeres már 2 hetes kora óta.

2013. okt. 26. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!