Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek bármilyen mentáli...

Ha valakinek bármilyen mentális problémája, súlyos lelki, szellemi betegsége van az a külsején is meglátszik?

Figyelt kérdés

Főleg az arcon?Esetleg beszéd?Miből veszitek észre?Érdekel nagyon,mert nem szeretném,ha idegenek látnák rajtam,és pl:le-"nemnormális"-oznának,gyengének gondolnának.

weboldalakat is linkelhettek a témával kapcsolatban.


2010. jan. 18. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Észrevehető... eddig nem ismerem így, de egyébként egyértelmű hogy nekem is van szociális fóbiám. Észreveszik rajtam, de sosem úgy tekintenek rám mint betegre, inkább lebunkóznak, hibásnak tartanak... meg leantiszocoznak :D azt elég gyakran... de igazán nem törnek le ezek a sértések... viszont nem merek nyitni senki felé sem, mert iszonyatosan félek a csalódástól... és most már egyértelmű hogy a tanulás rovására is megy... egyetlen önfeledt örömet találtam az életben, zenélni :) engem a zene mindig helyrerak, erőt ad a folytatáshoz...

Visszatérve az eredeti kérdésre.. ha észre is veszik, nem azt fogják mondani hogy "úúú egy szocio-fóbiás júúúúj" :D az emberek nagy része sz*rt se tud ezekről...

2010. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Külsőre nem látszik az ilyesmi, majd mikor már ismersz valakit egy ideje akkor a viselkedéséből jön le hogy valami más benne. DE ettől még lehetek tök jó barátok, lehetsz kiváló munkaerő, és minden emer stikes a maga módján. Ne hagyd hogy elhatalmasodjon rajtad, keres dokit.

Én 3 évre zártam magam ugyanezért a 4 fal közé, piáltam ha nincs a családom már utcán lennék.

2010. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mikor depressziós voltam, előbb utóbb feltűnt egy idő után, hogy nem húzom ki magam, többet van lesütve a fejem. De aki megtört, mélyen szomorú pl, annak alaphelyzetben is inkább lefelé görbül a szája. Ezt Tatámon tapasztalom az utóbbi időben. Valahogy teljesen megváltozott az arca...

De igen, a szem is sokat el tud árulni, de nem feltétlen első látásra. Viszont a beszéden elég sok mindent észrevenni. A skizofrének szoktak értelmetlen mondatokat faragni, ezt úgy kell érteni, hogy a szavak náluk teljesen más értelmet nyernek... Vagy egy szorongásoson is nyilván hallani, hogy feszeng.

2010. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek.

utolsó:amúgy direkt azért is kihúzom magam alapból mindig.igen a szám alapból lefelé görbül,sztem mindig ilyen volt,de lehet csak néhány éve ilyen.Apámnak is hasonló+elég vastag.de neki nem görbül ennyire,mint nekem,Engem érdekel az emberek külseje,a testbeszéd is.Szerintem nagyon igaz hogy az arcberendezés alapján az embereket lehet jellemezni belső tulajdonságokkal.

2010. jan. 23. 19:05
 15/17 anonim ***** válasza:
Vannak, amiket stílusból/viselkedésből ki lehet találni.
2010. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A viselkedés ég ok...

De a stílusnak már köze van a skatulyákhoz és az, amit azok segítségével szűrnél le, nem olyan sokszor helytállóak...

2010. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem látszik meg.

Akárhány hülyével öszehozott a sors, egyiköjük, szemén, vagy arcán, se láttam semmit.

Én csak akkor látom, hogy hülye, ha rángassa magát, vagy kiabál, de ha nem beszél össze-vissza, még akkor se.

Olyan nem volt, hogy valakin, kivürlöl, meglássam, hogy mentális beteg.

2010. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!