Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindróma: ha van...

Asperger-szindróma: ha van róla papírom, akkor kapok a felvételin pluszpontot?

Figyelt kérdés
Vagy valami mást? Mondjuk mint a diszlexiások, több idejük van az érettségire. Csak mert mondjuk én tényleg nem értem a versekben-novellákban az érzelmeket, okokat, indítékokat, viselkedéseket stb. Jelenleg nincs róla papírom, de akkor lehet megérné.
2014. szept. 12. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Érettségi előtt, középiskolásként kell beszerezned a papírokat, különben nem jár semmi. Olyan szakra menj, ahol ez nem annyira számít.

Plusz pontokat kaphatsz

[link]

2014. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van papírom róla, de már felnőttként kaptam, és felnőttként (talán jövőre) jelentkeznék egyetemre. Így komolyan nem jár a pluszpont? Ez tök logikátlan, hisz középiskolásan is aspergeres voltam, meg igazából egész életemben, csak később diagnosztizáltak.
2014. szept. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
#2: Az érettségi után diagnosztizáltak közül csak az kaphat plusz pontot, akinek az érettségi után keletkezett a fogyatékossága. Mivel Asperger-szindrómásnak születni kell, ezért a plusz pontokat elvesztetted. Ezt én sem érzem méltányosnak.
2014. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez szerintem sem fair...

Egy kérdésem még lenne: hol tudnak diagnózist felállítani? Megnéztem a Delej utcai alapítvány honlapját, de az nagyon autistának tűnt. Ha elmegyek egy normális pszichológushoz ezzel, az is lehet hogy tud ő is segíteni?

2014. szept. 13. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!