Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám javítani a...

Hogyan tudnám javítani a rövidtávú memóriámat és koncentrációmat gyógyszer nélkül, ha nem adott körülöttem a nyugalom?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de anyagilag nem független, így elköltözni nem tudok ebből a közegből még, illetve ha így el is költöznék, idővel kifogynék a pénzből, és vissza kellene jönni, azt nem akarom, egyszer már megpróbáltam (én nem vagyok "kellőképp rászoruló" támogatáshoz, meg amúgy is, dolgozom, csak a fizetés is olyan, amilyen). Családom egyik tagja, akivel egy fedél alatt élek, állandóan pörög problémákon, szitkozódik, szidja a rendszert, idegeskedik, feszült, hiába próbálnánk segíteni neki, csak nagyon ritkán vannak jobb pillanatai, nagyon rossz hallgatni, nem volt mindig ilyen, nem fogadja el a segítséget, nem fogadja meg a tanácsot, nincs türelme. Rám ez a negatív légkör már olyan szinten hatott, hogy nem tudok pillanatnyi dolgokra koncentrálni, elfelejtem, mit hova teszek le. Hosszú távú dolgokat kiválóan észben tudok tartani, de ilyen rövidebb távúakat elfelejtek, és ez kellemetlen. Nem akarok gyógyszereket szedni (azok úgyse oldanák meg a valós problémát). Régebben, mikor nyugodtabb volt a légkör, nem volt ilyen gondom.

Amint tudok, elköltözök, de addig is szükségem lenne valami megoldásra, hogy ez az állapot ne legyen rosszabb, és ne menjen rá a munkámra esetleg.


2014. szept. 13. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet.
2014. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha tudnék összpontosítani, amúgy is tanulnék nyelvet, mert tervben van, megvettem a kezdő leckéket, el is kezdtem (tanfolyamra nincs pénzem), de most az se megy.
2014. szept. 21. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!