Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ópusztaszeri pszichiátriai...

Az ópusztaszeri pszichiátriai Betegek otthona az nevezhető elmegyógyintézetnek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 21. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2014. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:
Közelebbről nem ismerem az intézményt viszont ha olyanok laknak benne akik tartósan mentálisan sérültek tehát önálló gondoskodásra képtelenek akkor mindenképpen az.A Betegek "otthona" találóbb kifejezés mert az elmegyógyintézetben talán valami gyógyítás is folyik a nevéből ítélve.
2014. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"homo ludensz nevű felhasználó válasza:


Közelebbről nem ismerem az intézményt viszont ha olyanok laknak benne akik tartósan mentálisan sérültek tehát önálló gondoskodásra képtelenek akkor mindenképpen az.A Betegek "otthona" találóbb kifejezés mert az elmegyógyintézetben talán valami gyógyítás is folyik a nevéből ítélve.

"


A pszichiátriai betegek otthona nem más, mint lelkileg kevésbé vagy súlyosan sérült emberek otthona. Némelyikük a súlyosabbak valóban ellátásra képtelenek, de ők nem általános psz. betegek otthonába kerülnek, hanem fokozotabban "őrzött" helyre, persze lehet az intézményen belül ilyen részleg, de nem jellemző. Az ilyen otthonok azoknak nyújtanak segítséget, akik akár átmenetileg pénz lakhatás vagy állapotuk miatt SEGÍTSÉGRE szorulnak, alapvető céljuk hogy segítsenek, tehát ott is folyik gyógyító, segítő tevékenység.


Én 24 évesen kerülök oda, nem vagyok elmebeteg vagy pszichopata, csak lelkileg sérült, főleg jelenlegi környezetem miatt, ezért ott fogok lakni, remélem csak egy ideig, mert nagyratörő terveim vannak, de súlyos állapotom miatt gyakorlatilag jelenleg mozgásképtelen vagyok, ami a 24 évem mindennapos terrorjainak köszönhető, de bízom benne, ugyan lassú a gyógyulás, de pár év alatt új életet kezdhetek

2016. ápr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
Valóban nem járta Ópusztaszeren a Betegek otthonába meg még kevésbé.Évek óta járok itt Budapesten egy alapítványba és azért mert ott találtak nekem pszichológust és ingyen. 4 hetente járok és bár nem nagy a kapacitása de van egy csoport bentlakó. Mi csak bejárók vagyunk néhányan tehát az ott zajló életről nem sok fogalmunk van.Annyit észleltem hogy engedély birtokában mehetnek ki valamit vásárolni stb.A pszichiáter doktornő hetente egyszer kijár,meghallgatja a panaszaikat és felírja a gyógyszerüket. Az ügyeletes nővér meg beszedeti. Ezzel van egy mentális szinten tartás(nem leszedálás!) és a bentlakás korlátozott időtartamú bár meghosszabbítható de a végül Ópusztaszer vagy hasonló intézet lesz belőle.
2016. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!