Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak mikor öngyilkoss...

Mit csináljak mikor öngyilkosságon jár az eszem?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok régóta, 2-3 éve majdnem folyamatosan. Most vagyok az újabb, eddigi legrosszabb mélyponton. Mármint nem éppen most, hanem ma voltam. Most éppen jobb.

Sajnos egyre többször elgondolkodom az öngyilkosságom, bizonyos pillanatokban azt látom csak megoldásnak, hálisten sose csinálok magammal semmit. És nem is szeretnék, csak azokban a pillanatokban... Ijesztően komolyan elgondolkodok rajta, és majdnem meg is csinálom. Olyankor mit tegyek? Van valami módszer amivel azonnal elterelhetném arról a gondolataimat?

21f

Köszönöm a válaszokat előre is.



2014. szept. 23. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
barmi mast
2014. szept. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Így látatlanban lövöldözhetünk. Tudni kéne, mitől vannak ezek a gondolataid.
2014. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vedd észre, értékeld és örülj az élet apró dolgainak. Lásd meg a dolgok pozitív oldalát, az élet jó, napos oldalát. Gondolkozz el, akár milyen is az életed, de legalább élsz és még előtted az életed. Írd össze, hogy miért vagy hálás az életedben, hidd el, jó hosszú lesz a lista. Minden elalvás előtt gondold végig miért vagy hálás. Tudod az öngyilkosságok hirtelen felindulásból történnek és az ember ha tenné, megbánná és visszacsinálná, hogy bár ne tette volna meg. Sajnos egy egy végzetes hülyeség. És önző dolog, úgy érzed, hogy neked jobb, lesz, de mennyi ember életét keserítenéd meg, gondolj rájuk és ne okoz fájdalmat nekik.
2014. szept. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már az baj, ha egyáltalán gondolsz rá. Mikor jön a gondolat jussanak eszedbe a szüleid, egy szülőnek nincs annál rosszabb, mint a gyermekét temetni. Beszéld ki a problémáikat, ha van kivel vagy fordulj szakemberhez.
2014. szept. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is már egy jó ideje egyre többször gondolkodom ilyesmin, elképzelem, hogy hogyan...és mivel...de aztán mindig eszembe jut a családom. Nem vagyok velük túl jóban, de attól még tudom, hogy nekem sem esne jól ha elveszíteném valamelyiküket, így gondolom nekik sem, ha engem. És azok az emberek is eszembe jutnak, akik sokkal többet jelentenek nekem, mint gondolnák. Nem tudnám velük ezt tenni, akármennyire is szarul vagyok. Olyankor úgy érzem, kibírom még egy kicsit.

18L

2014. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Buddha azt mondta, hogy a gondolataiddal alakítod saját valóságod! Nem vagyok buddhista, de ez nagyon igaz! Állandóan a rossz dolgokon járatod az eszed, és gondolod, hogy ebből jó fog kisülni?

Értelmet és célt kellesz találni ebben az életben! Látod-e azt, hogy a saját elmédtől szenvedsz?

2014. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!