Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reggelente hányingerem, és...

Reggelente hányingerem, és bűntudatom van. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Már egy jó hete, hogy felütötte fejét ez a dolog újra. Néha - néha, hébe - hóba volt már ilyen, de nem adtam neki túl nagy jelentőséget.

Most viszont már egy hete, hogy mindennap ez van. Már reggelizni sem tudok, jönne ki az étel ... Mindennap valami rosszat álmodom, de nem emlékszem rá, hogy mi is volt az. Reggel pedig, hogy felkelek, már érzem a bűntudatot, a hányingert, mindent. :(


2014. szept. 24. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez van. Össze-vissza álmodok és reggel öklendezek. A bűntudat is stimmel, mindig úgy érzem, hogy valami nincs rendjén, valamit én hibáztam, de nem tudom, hogy mit. Elkezdtem csokorba szedni az eseményeket, leginkább reggel próbálok visszaemlékezni az előző napi dolgokra, felidézem mik történtek, kivel mit beszéltem. Már maga a felidézés is nagy teher, hát még a mérlegelés, hogy jogos-e a bűntudat. Azt hiszem a lelkiismeretünkkel van a baj. Legalább is mi hisszük azt, hogy a saját lelkiismeretünkkel, mert valójában mások igazságtalanok velünk. Gondolkodj, nincs -e napi szinten a környezetedben olyan, aki kiborít, miatta nem úgy reagálsz dolgokra, ami rád jellemző, ezért aztán zsinórban olyan dolgokat teszel, vagy mondasz, amivel Te bántasz meg másokat. Azok az emberek, akik ezt kiváltják belőlünk, hidd el, nyugodt lelkiismerettel alszanak és nem gondolkodnak ezen. De lehet az is az oka, hogy van egy csomó elintézetlen dolgod, függőben lévő feladatod és ez nyomja a tudatalattidat.
2014. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire érzed magadat sikeresnek? Van aki örül neked, dícsér, vannak dolgok amiket teljesítened kell és azokat véghez viszed? Sikerélmények vannak? Családi viszonyaid rendben vannak, párkapcsolat?
2014. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!