Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valamifajta mentális...

StolenParadise kérdése:

Van valamifajta mentális zavarom vagy bajom vagy esetleg csak nehezen kezelhető kamasz vagyok? Lent kifejtem

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok (nemsokára 16). Az orvoslás és a sebézet érdekel egyaránt a pszichológia is, manipulálom az embereket néha tudatlanul, önéclú vagyok .Páran ismeritek a Dexter vagy a Hannibal c. sorozatokat mindig nézem őket és mikor vannak a mészárlós jelenetek akkor belegondolok mindig mintha én csinálnám és észre sem veszem de szinte vicsorgok kiráz egy pillanatra a hideg és utána eszmélek rá hogy uristen megint ez van. Empátiám van de csak a családom érdekét nézem és a sajátomat, ha Pl.:állatot béntanak vagy akármi akkor egyáltalán nem izgat nem érdekel. kiskoromban (9 évesen) nagypapám meghalt szerettem de mégsem sirtam csak mással foglalkoztam. Nem tanulok egyáltalán, (10. osztályos vagyok egy erős suliban ) de a 3,5 ös átlagot könnyen produkálom nem érdekel hogy mi lesz a jovommel . Van a killakikitt nevű rappbanda vannak kaszabolós számaik és mikor hallgatom ezeket akkor csak igy elgondolkozom és akár öt percig is bámulok valamit de nem tudom mit . Irányitani akarom az embereket egyértelmüen ez a manipilálással jár de ha valami nem ugy van ahogy én akarom akkor elég dühös , ideges leszek.Ha problémám van nem beszélem meg senkivel de egy idő után egy apróbb dolog is dührohamszerűséget vált ki( könnyezem de viszont a düh van jelen nem pedig a szomorúság vagy a kétségbeesés). Barátaim vannak de mind felületes nem bízom meg senkiben társasági életete élek eljárok bulizni stb. és barátnőm volt már de viszont őt sem szerettem. Arra gondoltam hogy pszichopata vagyok de szerintem nem mivel van valamely féle empátiam.

2014. szept. 24. 14:12
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és elvileg az inteligencia szintem elég magas (tanáraim mondták)
2014. szept. 24. 14:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Amiket írsz tényleg pszichopata felé mutatnak, de ennél kicsit több kell. Mivel mint írtad van empátiád. Még csak 16 vagy, még fejlődni fog a személyiséged is, meg sok minden más is. Az nem hátrány ha intelligens vagy de ez kevés. Ha nem vagy túlzótan érzelgős típus, és érdekel, valóban nem lehet rossz választás a sebészet. Az biztos egy pszichopata ennél súlyosabb, zéró bűntudata, és empátiája van. Egyébként általában úgy szokott lenni, ha nem az történik amit az ember akar akkor dühös szokott lenni. Illetve irányítani családtagokat sokkal könnyebb mint idegeneket, de a manipuláció az emberi természet része.
2014. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van olyan személyiségzavar, aminek a kategóriájába te épp beleesni látszol, de eszembe nem jut hogy mi az... De nem pszichopátia. A pszichopátia "mértéke" egyébként változó a pszichopatáknál is, ritka a teljesen tökéletesen érzelemmentes pszichopata, ennek is vannak fokozatai. Lehet neked néhány értéked magasabb lenne egy átlagemberénél, de szerintem nem vagy még ettől ide sorolható
2014. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszaitokat! 2. válaszoló ha eszedbe jut mi ennek a neve akkor kérlek ird le azt kihagytam hogy szokott olyan lenni hogy elképzelem hogy megölök valakit és végigondolom az egészet hogy milyen nyomokat tüntessek el mit csinálnék a hullával stb.
2014. szept. 25. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Szociopata esetleg?
2014. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A szociopata egyenlő a pszichopatával csak már nem a szociopata kifejezést használják a pszichológiában
2014. nov. 16. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!