Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia a magas intellig...

A skizofrénia a magas intelligenciahányadossal rendelkezők betegsége?

Figyelt kérdés
Nem pedig az alacsonnyal bíróké.Ezt hallottam.
2008. aug. 10. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

rosszul hallottad... illetve lehet, hogy jól, de aki ezt mondta neked, az nagyon nagy butaságot mondott.

az intelligencia szintjéhez nem kötődik semmiféle betegség, pontosabban nincs olyan betegség, amelyiknek feltétele a magas (vagy alacsony) intelligenciaszint.

2008. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ismerek skizo lányt. eléggé súlyosan jelen van nála a betegség, viszont nem egy IQ bajnok...
2008. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
nincs összefüggésben. sokkal inkább a családi háttér a befolyásoló tényező
2008. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem függ az intelligenciától, de az intelligensebb betegeknél kedvezőbb a lefolyása (valószínűleg mert jobban képesek együttélni vele).
2008. dec. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amire te gondolsz (szerintem), az nem a skizofrénia, hanem a többszörös személyiség, amely az eddigi tapasztalatok (nem saját :) alapján többnyire magas iq-jú személyeknél jöhet létre.
2009. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak azért nem teljesen van igaza, van összefüggés néhány betegség és az IQ között. Pl.: Asperger szindrómásoknak gyakran magasabb az átlagtól
2011. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

Én paranoid skizofrén vagyok, de szerintem az intelligencia és a betegség nem függ össze egymással, legalábbis ha a skizofréniát vesszük. Van olyan skizofrén akinek alacsony, van akinek átlagos és van akinek magas az IQ-ja.

Amit ehhez még hozzá tudok tenni, hogy talán mivel mi skizofrének egy kicsit másképp látjuk a világot, ezért más a kifejezésmódunk, másképp kommunikálunk időnként, sokszor ragaszkodunk egy adott logikához, ami nem minden esetben állja meg a helyét, sőt gyakori hogy az egészségesek szerint egyáltalán nem és csak képzelődünk, mi mégis hisszük, hogy logikus, és sokszor még logikusan meg is tudjuk magyarázni az elképzeléseinket, de ez nem jelenti azt hogy magasabb vagy alacsonyabb lenne az intelligenciánk. Szerintem azért tűnhet úgy néha hogy magasabb, mivel nem megszokott dolgokról beszélünk és nem megszokott módon, és mindenből szinte tényleg mindent ki tudunk hozni és belemagyarázni bármibe bármit. :-D Persze van olyan skizofrén is akinek elsivárosodik az élete, és ennek megfelelően a kommunikációja sem annyira látványos vagy figyelemelkeltő. Én azt mondanám, hogy az, amit mások magas iq-nak gondolnak, az tulajdonképpen egy önkifejezésmód, ami nem biztos hogy logikus vagy intelligens, egyszerűen csak szokatlan és meglepő. Ráadásul én pl sokszor attól szenvedek, hogy úgy érzem nem "ütök meg egy szintet", és alacsonyabbrendű vagyok másoknál, sokmindent nem úgy értelmezek mint mások, van olyan is hogy valaki mond valamit akkor én több jelentést társítok hozzá, vagy éppen paranoiásan valamit beleképzelek..... rengeteget mesélhetnék a megélt dolgokról, de a kérdésedre válszolva: nem, a skizofrénia nem a magas intelligenciahányadossal rendelkezők betegsége. Bármiféle jel ami erre utal pusztán a véletlen műve.

2011. máj. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Schmiedt Martin válasza:
Én szintén egy paranoid skizofrén vagyok,mint ahogy a 7.válaszoló is,és szerintem sincs összefüggésben a skizofrénia és az intelligencia.Vannak rendkívül nagy intelligenciájú skizofrének (lásd.John Nash),de nem vagyunk semmivel se "eszesebbek",mint a többi ember.Viszont ahogy ő is kifejtette,másképp látjuk a világot,és nektek,egészségeseknek ez szimplán csak magas intelligenciának/rendkívüli művészeti vénának tűnik,de nekünk ez az önkifejezésünk módja.Nekem is mondogatták ismerőseim,akik tudják,hogy skizofrén vagyok,hogy az átlaghoz képest magas intellektussal rendelkezem,és hogy ez nem-e a betegségem miatt van,de általában annyit mondok erre,hogy ez bullshit :D
2015. okt. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!