Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdhetnénk a pszichésen...

Mihez kezdhetnénk a pszichésen beteg testvéremmel?

Figyelt kérdés
A húgom mindig is labilis természet volt, rengeteg probléma volt vele gyerekként és tiniként is (jóval több és durvábbak az átlagnál). A szüleim (sőt később a tanárai is) próbáltak rá hatni, próbálták jó útra téríteni, bár szerintem nem a legjobb módszerekkel, de rá amúgy sem hatott semmi és senki. Néhány hónapja kiderült az is, hogy pánikrohamai vannak, elég gyakran (nem kap levegőt, rúgja a falat, halálfélelme van, szinte teljesen bekattan). Sajnos az orvosok semmit nem kezdenek vele. Ráadásul nemrég kiderült, hogy terhes is (19 éves sincs), a szüleim engedélye nélkül tartotta meg a gyereket (nem is tudtunk a gyerekről, míg el lehetett vetetni). A terhesség óta még rosszabb, szinten minden nap/másnap bekattan, a barátját üti-veri (ő meg nem mer visszaütni), mindenkivel durva, nagyon csúnyákat kiabál a bekattanásai során, sokszor rúgja az ágyat, a falat, sőt még a barátja kocsiját is rugdosta (kár is keletkezett benne), teljesen szét van esve. A legrosszabb az, hogy a rosszullétei után fél-1 nappal nem emlékszik a tetteire, mindent tagad (régen a lopásai, drogügyei stb.-k során is ez volt), igazi kezes bárány, nyoma sincs a bekattant énjének. A szüleim, mivel nagykorú, úgy hiszik, nem tehetnek semmit, elvitetni nem tudjuk, lehet-e, ráadásul attól félnek, hogy gyógyszerekkel fogják tömni és attól sem jön soha rendbe (sőt lehet azt mondják, hogy mivel terhes, nem csinálnak vele semmit). Viszont a helyzet már tarthatatlan, a párját véresre veri, akármikor akármelyikünknek nekieshet, én már félek. Mit tehetnénk ebben a helyzetben? Én kész vagyok cselekedni (pl mentőket hívni, hogy vigyék be stb.), csak nem tudom, merre érdemes indulni az ügyben.
2014. okt. 1. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Idegnyugtatót ha jól tudom terhesség alatt tilos szedni. A leendő apukának üzenem: ki milyen virágot szakít, olyat szagol. Nem kellett volna spórolni a gumival.

Sajnálom, de erre nincs magyarázat. A gyereket el kell venni tőle, neveljétek ti, és spirált rakni vagy ilyesmit, hogy ez még egyszer ne fordulhasson elő. Ha a baba az anyjával marad, nagy valószínűséggel ő is ilyen lesz.

Ajánlom a Jane Eyre megnézését vagy elolvasását.

2014. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátját véresre veri, kér egy látleletet és feljelenti. Muszáj keménynek lenni a baba érdekében, bár nem sok jót jósolok szegénynek.
2014. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 intrepid ***** válasza:
100%
Úgy van! Ezt a fajtát kell szaporítani! Nincs belőlük elég. Ez ha így tombol mikor elgurul a gyógyszere, egyszer még megöl valakit, utána az megy a temetőbe, ő meg a börtönbe.
2014. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon buta a fiú hogy vele van és még fel is csinálta! De ebben az esetben talán megérteném ha elbujdosna a világ másik végébe. Amúgy nem akarom az ördögöt falra festeni, de nem kizárt hogy az elmebeteg lány elveri a babát is. Biztos hogy nem kamu ez a sztori?
2014. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek ajánlom, hogy valahogyan képezze magát tovább, mert az hihetetlen szánalmas ha egy felnőtt ember nem tud a pszichiátriai betegségek letezeserol.

Kedves kérdező! Ha ezek a rohamok gyakoriak, akkor semmi mást nem kell tenned, mint kihivnod a mentőket. A pszichiáterek természetesen tudják, hogy mit kell csinálni ilyen esetben. Nem tudom, hogy a testvéred eddig miért nem járt a helyi pszichiátrian, vagy pszichológusnal, ez a szüleid felelőssége nagyobb részben, mivel még csak 19 éves a testvéred. Sok mentális betegség romlik, minél hamarabb kellett volna kezelni, nem feltétlen gyógyszerrel. Terhességtol általában romlanak ezek az állapotok, ráadásul szülés után teljesen bekattanhat, az egy hatalmas rizikofaktor, tehát mindenképpen, minél hamarabb orvoshoz kell fordulni. Természetesen akár a mai nap is felhivhatod a helyi pszichiátriai gondozot és beszelhetsz a pszichiaterrel. Ha a hugod nem hajlandó együttműködni, nem akar odamenni, akkor csak az első lehetőség marad, amit már leírtam.

2014. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem kamu, csak már annyira elegem van az egészből, hogy lehet kicsit keményen fogalmaztam (persze ettől még igaz, amiket leírtam).

Most épp ott tartunk, hogy a tegnapi bekattanása után elment itthonról (próbálták visszatartani, de hiába) és most nem tudjuk hol van és mit csinál.

2014. okt. 1. 11:12
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 2-3 éve járt pszichológusnál, de semmit nem ért, a szüleim pedig annyiban hagyták a dolgot.
2014. okt. 1. 11:20
 8/13 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Hogyne tudnék a pszichiátriai betegségekről? Arra nincsen magyarázat hogy miért hagytátok hogy mindez megtörténjen...
2014. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hibásnak is érzem magam miatta, hidd el. Pedig gyerekkorunktól fogva rágtam a fülüket, hogy csináljanak vele valamit, mert nem százas. Nem tudom, ennél többet mit tehettem volna én. A pasijának meg a szüleimnek a dolga lenne kezeltetni, én max. a mentőt hívhatom ki, ha mégegyszer bekattanik.
2014. okt. 1. 11:26
 10/13 anonim ***** válasza:

De nem értem hogy hogy lehet egy pasi ennyire buta és éretlen hogy egy ilyen lánnyal jöjjön össze és még fel is csinálja?! És hagyja hogy a lány rendszeresen elverje. Hát én már a legelső ilyennél faképnél hagytam volna.

A tesódnak orvosi segítség kell. Ez már nem kamaszkori hiszti, ezek súlyos problémák, gumiszobába zárva kéne őt tartani. Pedig én nagyon nem vagyok a pszichiáteri módszerek híve (minden apróságra egyből bogyókat írnak fel), de azért van egy határ. És a tesódnak máshogy nem lehet segíteni sajnos. Zárt falak közt kéne tartani mert még nagyobb kárt tesz magában és a baba életét is veszélyezteti.

2014. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!