Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdhetnénk a pszichésen...

Mihez kezdhetnénk a pszichésen beteg testvéremmel?

Figyelt kérdés
A húgom mindig is labilis természet volt, rengeteg probléma volt vele gyerekként és tiniként is (jóval több és durvábbak az átlagnál). A szüleim (sőt később a tanárai is) próbáltak rá hatni, próbálták jó útra téríteni, bár szerintem nem a legjobb módszerekkel, de rá amúgy sem hatott semmi és senki. Néhány hónapja kiderült az is, hogy pánikrohamai vannak, elég gyakran (nem kap levegőt, rúgja a falat, halálfélelme van, szinte teljesen bekattan). Sajnos az orvosok semmit nem kezdenek vele. Ráadásul nemrég kiderült, hogy terhes is (19 éves sincs), a szüleim engedélye nélkül tartotta meg a gyereket (nem is tudtunk a gyerekről, míg el lehetett vetetni). A terhesség óta még rosszabb, szinten minden nap/másnap bekattan, a barátját üti-veri (ő meg nem mer visszaütni), mindenkivel durva, nagyon csúnyákat kiabál a bekattanásai során, sokszor rúgja az ágyat, a falat, sőt még a barátja kocsiját is rugdosta (kár is keletkezett benne), teljesen szét van esve. A legrosszabb az, hogy a rosszullétei után fél-1 nappal nem emlékszik a tetteire, mindent tagad (régen a lopásai, drogügyei stb.-k során is ez volt), igazi kezes bárány, nyoma sincs a bekattant énjének. A szüleim, mivel nagykorú, úgy hiszik, nem tehetnek semmit, elvitetni nem tudjuk, lehet-e, ráadásul attól félnek, hogy gyógyszerekkel fogják tömni és attól sem jön soha rendbe (sőt lehet azt mondják, hogy mivel terhes, nem csinálnak vele semmit). Viszont a helyzet már tarthatatlan, a párját véresre veri, akármikor akármelyikünknek nekieshet, én már félek. Mit tehetnénk ebben a helyzetben? Én kész vagyok cselekedni (pl mentőket hívni, hogy vigyék be stb.), csak nem tudom, merre érdemes indulni az ügyben.
2014. okt. 1. 10:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A pasas tényleg elég ostoba volt, én sem értem, főleg hogy tudomásom szerint még ő beszélte rá a húgomat a gyerek megtartására. Most pedig gondolom fél, hogy mi lesz a gyerekével és mi lesz, ha a húgomat bezárják egy intézetbe, hogy fog róla gondoskodni munka mellett?! Szerintem ezért sem lép semmit. Ráadásul számomra is elég kegyetlennek tűnik csak úgy ráküldeni a mentősöket, hogy vigyék be és zárják be egy pszichiátriára, főleg, hogy van, hogy napokig, 1-2 hétig normális és jele sincs a fentebb leírt viselkedésének.
2014. okt. 1. 12:29
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnik kegyetlennek! Ha már önmagára és a gyerekére is veszélyes, illetve véresre ver egy pasit, akkor igenis lépni kell! Ezt nem nézhetik a szüleid sem tétlenül!
2014. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ennek egy teljes normális ellátási rendszere is, úgy hívják, hogy pszichiátriai gondozó, oda be tud járni a testvéred hetente egy órára, ahol beszélget a pszichiáterrel. Ha beviszik pszichiátriai osztályra azt sem úgy kell elkepzelni, hogy többet ki se jöhet onnan. Konkrétan ha valaki őrjöng és verekszik kicsit és beviszik, másnap reggel már ki is fogják engedni, mert nagyon kevés a hely, ezeken az osztályokon. Viszont az jó ha pszichiáter tud erről, hogy gond van a testvereddel, mert önmagára és a csecsemőre is veszélyes lehet. Egyébként tömve van a pszichiátria ennél sokkal súlyosabb eaetekkel, szerintem a hugodon talán még sima pszichoterápia is segithetne gyógyszer nélkül.
2014. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!