Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom abba hagyni?...

Miért nem tudom abba hagyni? Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Elég régóta gondolkodom azon, hogy kiírom ide a kérdésem, mert igazán nem tudom megbeszélni senkivel, de még most is eléggé tartok tőle. Tudom, hogy mi a véleménye az embereknek a vagdosásról, öncsonkításról. Körülbelül 2 évvel ez előtt én is azt mondtam, hogy hülyeség és, csak maguknak ártanak ezzel az emberek. Most is így gondolom, azonban beleestem.

Hogy mikor kezdtem el igazán, arról fogalmam sincs, arra az egyre emlékszem, hogy melyik volt az első "sebem". Mert ez nem is igazán nevezhető még sebnek, körzővel belevéstem a combomba, hogy "The end". Aztán pedig tapétavágóval mélyítettem el. Utána pedig megvágtam a combom. Így kezdődött el minden.

Mostanra olyannyira elfajult a helyzet, hogy megtanultam mélyebb sebet ejteni, és rendszerint már szét is nyílik a bőröm, ha csinálom.

Nagyon sokszor próbáltam leszokni róla, egyszer a Dunába dobtam a pengémet, másszor csak a kukába, de mindannyiszor elhatároztam, itt a vége. Aztán újra szétszereltem a borotvámat és lett három aranyos barátom. Emlékszem, a Dunába dobós eset után, úgy bontottam a borotvám, mint egy őrült. Egy erősebb papírvágó ollót a kezembe fogtam és a műanyagot szétvagdostam, majd szemöldökcsipesszel szétválogattam a darabokat.

Ilyenkor úgy érzem magam, mint egy elmebeteg, vagy valami ilyesmi.

Az ok amiért csinálom, az általában mindig más, de kezdek rájönni, hogy mind ugyanabból fakad... még nagyon picike voltam mikor elváltak a szüleim, apám megcsalta anyámat, anyám elhagyta blablabla. Apámnak lett egy új családja, ahol már egy 11 éves gyermek is van. Anyámnak sokáig nem volt kapcsolata, de úgy 3 éve lett egy komoly barátja, akihez elég hamar oda is költöztünk. Alapvetően nincs a pasival gond, elég csendes és nem is szokott kiabálni, vagy bármi ilyesmi. Körülbelül úgy tekint rám, hogy alig vagyok, végül is megértem.. nem vagyok a vér szerinti gyermeke. De valahol ez belül fáj, mert én elég hamar megszerettem őt, és mikor (nagyon ritka, ha én rosszat cselekszem vagy olyat amiért okuk lenne büntetést adni) elmondja a hibámat rettentő rosszul esik. De ez nem is a lényeg, az anyámnak a világa körülbelül csak e körül a férfi körül forog. Ha vele van nyávogós lesz a hangja, simogatja meg tudom is én. Persze, szerelmes meg izé, csak én egyáltalán nem érdeklem. Úgy érzem, hogy nem is szeret. És meg vagyok győződve az igazamról, csak azt látja meg ami a rossz, és rengeteget veszekszünk. Amíg otthon laktunk (a nagymamámmal hárman) addig a mamám nevelt engem, mert anyám dolgozott, dolgozott és dolgozott, ha pedig hazajött leült a számítógéphez és nem is igazán beszéltünk. Most már tudom, hogy főként anyám miatt csinálom, valahányszor összeveszünk én sírok és megteszem. Remegek és tépem a hajamat, ha megpróbálom megállni. Nagyon ritka amikor sikerül.

Viszont én tényleg abba szeretném hagyni, kell lennie valami más megoldásnak, mint ennek, hogy a bőröm bántja. És gyűlölöm takargatni is, mert én nem szeretném, ha meglátnák. (ergo: nem a figyelemfelkeltés céljából csinálom, nekem szimplán ez csak lelki megnyugvás) Valami használható tippetek van? Pszichológusról annyit, hogy szülők nélkül nem hiszem, hogy megoldható a dolog, én is gondoltam rá, de hamar rájöttem, hogy nem is tudnék megbízni abban az emberben. A barátok pedig... ez nálam olyan, hogy még róluk is képes vagyok rosszat feltételezni, és hiába a legjobb barátom nem akarom neki elmondani minden bajom, mert sosem tudhatom mikor játszik ki.

Hát igen, elég elcseszett vagyok, de már eleget rontottam magamat és nem tudom egyáltalán kiegyensúlyozott felnőtt válik e belőlem, de szeretnék az lenni. Bármilyen tanácsot elfogadok. Abból, ha megpróbálom bajom nem lehet.

Előre is köszönöm a válaszokat, olyat, hogy hülye idióta vagyok nem kérek, mert tudom magamról.


15/L



2014. okt. 4. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Járj el futni, beszélgess a barátaiddal, írj naplót, rajzolj, csinálj másféle őrültségeket, amikkel nem veszélyezteted magad...
2014. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit megijedtem amikor megláttam a kifejtős részét a kérdésnek... de valamiért csak elolvastam (nem szoktam, mert többnyire valami szerelmi bánatot részleteznek ilyen hosszan.). Most jól tettem, hogy elolvastam.


Én is vagdostam magam. De észre vették leh*lyéztek és ordibáltak velem. Nekem ez elég volt ahoz, hogy abba hadjam. (Persze jött egy másik rossz szokás, sőt még most is néha visszajön a vagdosás mostanában inkább csikargatás)

Mindenki más. Nem tudom, hogy neked mi segíthetne. Viszont nekem abban az időben jól esett volna kibeszélni...

Ha gondolod írj!

2014. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom :( Irj nyugodtan privátba.
2014. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

én is deviáns viselkedésű fiatal voltam a magam korában, nyilván pont ilyen dolgok miatt amit ti leirtok itt, és nagyon megértelek, és sajnálom, hogy vannak "gyereke" akiknek igy kell elindulni az életben. én is elevickéltem az életem a magam kis lelki sebeivel, csalódásaival, igazságtalanságérzéseivel, fájdalamival, volt hogy jobb volt, hogy rosszabb. most vagyok 36, és felnőtt fejjel 33 évesen úgy döntötem, hogy itt az ideje felszámolni ezt az egészet. most járok terápiára, és átbeszéltük az egész életem a gyerekkoromtól mostanáig. minden ok-okozati összefüggés. egyik dolog vonzza magából a másikat. de egyet jegyezzetek meg, hogy NEM TI TEHETTEK AZ EGÉSZRŐL, HOGY EZ A DOLOG VELETEK ELINDULT, MERT GYEREKEK VOLTATOK, ÉS A FELNŐTTEK REAGÁLTAK RÁTOK VALAHOGY, TI MEG A FELNŐTTEKRE ÚGY AHOGY. DE NEM TI TEHETTEK RÓLA, NEM TI VAGYTOK ROSSZAK. mindenképpen a felnőtteken (szülőkön) van a felelőség terhe, amit később meg is lehet bocsátani ha megy, de előtte nyugodtan lehet haragudni rájuk, hogy miért igy álltak hozzátok gyerek korotokban. később persze kamasz korban az ember öntudatára ébred, és lázadással reagál. magyarán, ha eddig nem figyeltél rám, és nem voltam neked fontos, akkor most minek adjak a szavadra? elkezdem azt csinálni ami a legjobban idegesit téged, hogy felhivjam magamra a figyelmed, vagy rosszabb esetben, hogy megmutassam, ezt tetted velem, és most már késő, nem fogok megváltozni olyanra, amilyenre te szeretnéd hogy legyek, mert eddig se törődtél velem. most edd meg amit főztél!"


tehát ez nálatok valamiféle lázadás, annak a harca, hogy vegyenek észre benneteket, de mivel rájöttetek hogy egy szélmalom harcot vivtok, mert még ez sem elég ahhoz hogy magatokra hivjátok a szülő figyelmét, elkezdetek önpusztitó, önkárositó dolgokba. De erről sem ti tehettek, ezt a szülők főzték ki, és még ilyenkor hibáztatnak is, hogy milyen rossz gyerek vagy.


én is átmentem ezen, és most tartok ott, hogy ezt utólag visszatekintve teljes mértékben átlátom, ahogy a terápián feltártuk. láttam magam gyerekként, ahogy egyedül játszom, és anyám a hapsiával van, a nővérem leráz, és kérdezte a terap, hogy mit tennék ezzel a kisgyerekkel, ha visszamehetnék az időben, ahogy ott ül egyedül, és egyedül játszik? na akkor nagyon bekönnyezett a szemem, és alig tudtam kimondani, hogy ... "megölelném, és azt mondanám neki, hogy ne féljen soha. mellette lennék, és mindig biztositanám arról, hogy szeretem őt."


... szóval először is értsétek meg ezt az egészet, és kezdjétek el magatokat szeretni, ha már más nem tudta ezt megtenni (vagy nem úgy, ahogy ti szerettétek volna), és igy kellett erre a földre születnetek.

2014. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bheni21 válasza:
Mindenképp beszélgess valakivel, de lehet jó lenne ha egy pszichológus "nézne" meg. Néha én is örülnék ha lenne egy pszichológus akinek mindent elmondhatok, de legalábbis egy olyan ember, aki mellettem áll, és nem néz hülyének, idiótának stb-stb.
2014. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!