Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szerezzek barátokat...

Hogyan szerezzek barátokat középiskolában?

Figyelt kérdés

Eddig sosem volt gondom a beilleszkedéssel nem tudom hogy most miért ilyen nehéz. 1 éve leküzdöttem nagy nehezen a szorongást/depressziót. Most viszont hogy teljesen egyedül vagyok megint kezd előjönni. Mostanában olyan visszahúzódó lettem pedig én sosem voltam az. Régebben mindig elbeszélgettem bárkivel bármiről, de most már odamenni se merek senkihez,vagy inkább nem tudom hogy mit mondjak mert nem találom a közös hangot.Sokan jöttek egy iskolából ezért ők már alapból ismerik egymás ezért nekik sokkal könnyebb. Van 1 lány akivel jóba voltam meg együtt elhülyültünk de amióta megismert egy másik lányt azóta én már le vagyok szarva. Már mindenki megtalálta a barátját akivel elbeszélget meg mindenhová együtt mennek csak én vagyok ekkora szerencsétlen. Minden nap küszködök a könnyeimmel már a suliban is mert egyszerűen borzalmas egyedül lenni. Pedig én próbálkozok de úgy veszem észre hogy senki sem kedvel. A legnagyobb problémám pedig az hogy ez már fizikailag is megjelenik nálam.. nagyon szédülök, egyszer fázok egyszer melegem van, zsibbad a kezem és a lábam is. Pedig minden vágyam az volt hogy ebbe az iskolába járhassak.Tudom hogy mindez hülyeségnek tűnik de egy ilyen "defektes" lánynak mint én nagyon nehéz barátok nélkül, mert tudom hogy így csak magamra számíthatok és nagyon nem bízok magamban.

Nem szeretnék visszaesni mert tudom hogy onnan nagyon sok idő felállni. Remélem valaki tud valami tanácsot adni mert azt nagyon megköszönném!!:) 14/L



2014. okt. 6. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is tudom milyen érzés ha nem barátkoznak veled és egyedül vagy én is számtalanszor átéltem. A volt barátnőd ( ha egyáltalán annak nevezhető ) meg nem igaz barát mert egy igaz barátot nem lehet elvenni. Szerintem iratkozz be valamilyen szakkörre ami érdekel téged és akik ott vannak lányok vagy akár fiúk azokkal barátkozz. És ha valaki bunkó veled akkor mond meg neki szépen a magadét és ne hagyd magad sok sikert! ;)
2014. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:) Szakkörre nem szeretnék járni mert nyelvi előkészítős vagyok és nagyon sokat kell így is tanulnom.Amúgy én a 2 lánnyal akivel jóba voltam ők jobban összebarátkoztak így én egyedül maradtam.Sőt az egyik meg próbál kitúrni hogy nehogy a másik lánnyal én is beszélgessek. Neked hogy sikerült barátokat szerezned és túlélni ezt az egészet kedves válaszoló?
2014. okt. 6. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
csak oda mentem aki éppen egyedül van vele beszélgettem és aztán az ő barátai az enyémek is lettek és egy rakás barátom lett :)
2014. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát itt sajnos nincs olyan aki egyedül lenne kivéve én...
2014. okt. 7. 16:09
 5/6 anonim válasza:
sikerült beilleszkedned ?:)
2014. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen sikerült nagyjából. :) Azért még nem teljesen mindenkivel megbarátkoznom de kell még neki idő. Bár lelkileg még mindig nem vagyok rendben.
2014. nov. 8. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!