Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Poszttraumás...

Ez mi lehet? Poszttraumás stressz?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja kezdődött, már nem tudom hogyan. Hirtelen vége lett a depressziómnak, és ebbe zuhantam bele. Felkelek, és egyszerűen nem tudom mi történik velem, ki vagyok. Úgy érzem magam, mint gyerekként. Nem jutnak eszembe gondolatok, érzések, csak az, hogy dolgoznom kell, és nem hiszem el, hogy ezt eddig élveztem, és én csináltam, most meg aggódom, hogy semmi nem jut eszembe ki vagyok, mit csináltam eddig. Sulival is hasonló helyzet van. És mintha minden nap rá kéne csodálkozzak a világra, mi, hogy működik, tök evidens dolgokra. Emlékeimben is csak kívülről látom magam leginkább, mintha egy másik ember lettem volna. Gyerekként tényleg elég lassú felfogású voltam, sok mindenben voltam ügyetlen, meg hasonló, de aztán egyre jobban teljesítettem, mindig különc voltam, de akik megismertek szerettek velem lenni stb. Igaz sokszor voltam depressziós, magányos. (Múlt miatt is. Gyerekkori trauma. ) Most viszont azt érzem, mintha a gyerekkorom élném át újra. Előjöhet poszttraumás stessz szindróma gyerekkori rossz élmények miatt ennyi év után? 21/L

2014. okt. 9. 15:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyan mintha egy rémálomban élnék... Az eddigi álmaim, vágyaim, amiket szeretek, csak rémlenek, tudom, hogy ez vagyok, de nem érzem... Mintha teljesen elvesztettem volna önmagam.
2014. okt. 9. 15:48
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy lehet, hogy felelősségtől való félelem?
2014. okt. 9. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkabb skizofrenia, de orvostol kellene megkerdezned.
2014. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég meredek neten skizofréniát diagnosztizálni, főleg, hogy semmi köze hozzá.

Lehet akár PTSD is. Menj el pszichológushoz, ha kell, ő majd továbbküld orvoshoz.

2014. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

deperszonalizáció? nem olyan mintha (egyszerű példával élve) egy rpg játék lenne a világ és saját magad felülről egy számítógépről irányítanád? de amm a depresszió erősen meggyengít, (pl a kognitív késségeket is felzabálja, pont azért mert a depressziós ember semmit nem csinál, mint ahogy informálódni sincs kedve és ez erősen kihat mindenre)

pl nem élvezel semmit sem! így pl nyugodt körülmények közt, egyedül, ülj le, csukd be a szemed, meditálj el az emlékeiden, de ne, ismétlem ne torzítsd őket, látsd úgy őket mint ahogy akkor láttad azokat! lehet segít! ugyan az vagy mint akkor voltál csak erősen sérült az önértékelsed..

2014. okt. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, az emlékeidbe ne vidd bele a jelenlegi látásmódod, ne elemezd ki h ez jó, nem jó, ilyen, olyan, amolyan, ez a következménye vagy ez lehett volna, stb.. a lényeg h lehet h segít amit írtam
2014. okt. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Szerintem felkeresek egy pszichológust.
2014. okt. 10. 20:41
 8/8 anonim válasza:
53%

szerintem semmi köze a poszttraumás stresszhez

amúgy meg nem értem, hogy mondhatod hogy depressziós voltál, ha nem voltál pszichológusnál...

2014. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!